امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26629
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، در پی اتهام‌های استاندار کرکوک علیه وزیر دادگستری مبنی بر انعطاف او با سیاست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، در پی اتهام‌های استاندار کرکوک علیه وزیر دادگستری مبنی بر انعطاف او با سیاست های رژیم صدام در این استان، وزارت دادگستری مراتب تاسف خود را ابراز داشته و از آن انتقاد کرد.

«وسام الفریجی» سخنگوی وزارت دادگستری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: حسن الشمری وزیر دادگستری به قوانین کشور پایبند بوده و به آن احترام می گذارد بنابراین به اظهارات استاندار کرکوک توجه نمی کند.

وی افزود: وزارت دادگستری مراتب تاسف و شگفتی خود را از اظهارات استاندار کرکوک ابراز داشته و آن را برخاسته از آشنا نبودن وی به قوانین می داند و معتقد است او در سطحی پایین تر از یک مسئول دولت عراق با مسائل برخورد می کند تا جایی که این رفتارها تقریبا به پدیده ای فراگیر در عملکرد برخی مسئولان تبدیل شده است.

الفریجی اظهار داشت: الشمری از شخصیت های میهن پرستی است که به مبارزه با نظام سابق شهرت دارد زیرا در انتفاضه شعبانیه در سال 1991 شرکت داشت و برای فرار از ظلم عوامل نظام بعث، عراق را ترک نکرد و تا سرنگونی نظام دیکتاتوری صدام در سال 2003 در کشور باقی ماند.

وی متهم کردن حسن الشمری به ارتباط و انعطاف در برابر سیاست های نظام صدام را نفرت انگیز دانست و تصریح کرد: وزیر دادگستری اکنون خطرناک ترین و مهم ترین پرونده کشور یعنی اعدام مجرمان بعث و القاعده را که در ریختن خود عراقی ها دست داشتند، در اختیار داشته و به آن رسیدگی می کند.

این در حالی است که نجم الدین کریم استاندار کرکوک  دو روز پیش وزیر دادگستری را به انعطاف در برابر سیاست های نظام صدام حسین در کرکوک متهم کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها