امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26637
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی بخش نهادها و مؤسسات قرآنی با موضوع «بررسی نقش مؤسسات ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی بخش نهادها و مؤسسات قرآنی با موضوع «بررسی نقش مؤسسات قرآنی بر سبک زندگی قرآنی»، شب گذشته 26 تیرماه با حضور «شهدخت پورابراهیم» مشاور امور بانوان معاونت قرآن و عترت (ع) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن شماره 1 بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد.

در این نشست، پورابراهیم با اشاره به هدف از اصلاح سبک زندگی و هدایت آن به سوی زندگی قرآنی گفت: سبک زندگی اسلامی و قرآنی با هدف پایه‌گذاری تمدن اسلامی مطرح شده است و آموزش‌های قرآنی باید بر این پایه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه ما در بخش‌های سخت افزار، حوزه‌های علمی، نظامی، علوم تجربی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم، تصریح کرد: در بخش‌های نرم افزاری تا کنون به نتیجه مطلوبی نرسیده‌ایم، بنابراین باید در این حوزه‌ها با برنامه‌ریزی‌های صحیح نقص‌های موجود را برطرف کنیم.

مشاور امور زنان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به غلبه فرهنگ غربی بر فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی در سال‌های اخیر، افزود: آموزه‌های قرآنی باید به طور شایسته‌ای بر فرهنگ کشور تأثیر بگذارد تا از این طریق از نفوذ فرهنگ غرب بر رفتار دینی آحاد جامعه جلوگیری کرد که در این راستا مؤسسات قرآنی به عنوان افسران فرهنگی نظام اسلامی در خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان باشند.

وی ادامه داد: مسئولان و مؤسسات فرهنگی برای نهادینه کردن الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی باید بیش از پیش تلاش کنند و در این راه مراقب توطئه‌های غرب باشند چرا که آن‌ها پیوسته با نقشه‌های شوم خود درصدد نفوذ فرهنگ غربی در کشورهای اسلامی و همچنین کمرنگ کردن اهداف اسلام هستند، بنابراین مسئولان باید توجه داشته باشند که سبک زندگی اسلامی ایرانی را آغشته به فرهنگ غرب نکنند.

پورابراهیم با اشاره به اهمیت جهان‌بینی و تأثیرات آن بر سبک زندگی اظهار داشت: برای پیاده کردن سبک زندگی در جوامع امروز نیازمند تبیین آموزه‌های دینی و جهان‌بینی هستیم که برای رسیدن به این هدف متعالی باید به مفاهیم عملی توجه داشت، چرا که خودسازی مهمترین رکن تعالی سبک زندگی اسلامی در جامعه است.

وی گفت: برای ساختن جامعه مطلوب و توأم با سبک زندگی ایرانی اسلامی باید ابتدا از خود شروع کنیم، چرا که خودسازی مقدمه داشتن جامعه‌ای پویا و مبتنی بر خواسته‌های الهی است.

پورابراهیم با بیان اینکه خانواده و به ویژه بانوان در تغییر سبک زندگی نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: بانوان در خانواده و همچنین جامعه می‌توانند با به‌کارگیری ظرفیت‌های خود و استعدادیابی، سبک زندگی اسلامی را در کشور نهادینه کنند بنابراین ما باید برای احیای سبک زندگی اسلامی به بانوان توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها