امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26655
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 47
مسعود بیات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: اعتبار پیش‌بینی شده برای مرمت فاز نهایی راسته عبدالعلی بیگ شهر زنجان یک میلیارد ریال ...

مسعود بیات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: اعتبار پیش‌بینی شده برای مرمت فاز نهایی راسته عبدالعلی بیگ شهر زنجان یک میلیارد ریال اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه راسته عبدالعلی بیگ یکی از راسته‌های تاریخی بازار زنجان است که در خیابان سعدی جنوبی و موازی بازار میوه‌فروشان واقع شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع این پروژه در 3 فاز تعریف شده بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه فاز نخست پروژه مذکور در سال 89 و از محل اعتبارات این سال اجرا شده است، تصریح کرد: فاز دوم مرمت راسته عبدالعلی بیگ از محل اعتبارات سال 90 اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز برای مرمت فاز پایانی راسته عبدالعلی بیگ زنجان از محل اعتبارات استانی در سال مالی 91 تامین شده است، اضافه کرد: در حال حاضر اجرای این فاز نهایی آغاز شده است.

بیات با بیان اینکه بازسازی و احیای سقف شیروانی به صورت الگوی سنتی، بدنه‌سازی هر دو سمت راسته و جداره‌های آن و بازسازی پایه‌های مابین راسته از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در این فاز به شمار می‌رود، یادآور شد: مرمت‌های موضعی نیز در این راسته صورت می‌گیرد.

وی به ساماندهی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی راسته عبدالعلی بیگ زنجان اشاره کرد و افزود: مرمت این راسته تا یک ماه آینده به پایان می رسد.
انتهای پیام/73006/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها