امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26658
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کردپرس»، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان در پیام خود در سایت ریاست این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کردپرس»، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان در پیام خود در سایت ریاست این منطقه اعلام کرد که موقتاً تا شروع دوره چهارم پارلمان کردستان و رسیدن به توافق ملی بر سر قانون اساسی این منطقه به کار خود در سمت ریاست منطقه کردستان عراق ادامه خواهد داد.

بارزانی در پیام خود ابراز امیدواری کرده است نمایندگان جدید پارلمان کردستان که انتخابات آن در 30 شهریور ماه آینده برگزار می‌شود، در اسرع وقت ساز و کاری ایجاد کنند تا در کمتر از یک سال بر سر اصلاحات پیش نویس قانون اساسی و نحوه انتخاب ریاست منطقه کردستان به توافق برسند و پس از آن انتخابات برای تعیین رئیس جدید منطقه کردستان صورت گیرد.

بارزانی در پیام خود اشاره می‌کند که در پی نامزد کردن مجدد خود نیست و با احترام به تمامی قوانین، پست ریاست کردستان را به عنوان امانت بر عهده گرفته و در وقت مقتضی به فردی که بتواند اعتماد مردم را کسب کند، تفویض خواهد کرد.

بارزانی از عملکرد احزاب اپوزیسیون (جماعت اسلامی، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی) در آنچه وی عدم همکاری آنها در توافق ملی بر سر قانون اساسی و مخالفت آنها با حضور احزاب خارج از پارلمان در گفت‌وگو درباره قانون اساسی خوانده انتقاد کرده است.

در بخش دیگری از این پیام، وی اظهار کرد: توافق و رضایت حزب دموکرات کردستان عراق، اتحادیه میهنی و احزاب اپوزیسیون شرط نیست بلکه موافقت تمامی جریانها و گروههای سیاسی مختلف منطقه کردستان نیز ضروری است.قانون اساسی کردستان در زمان خود با حضور 36 حزب و جریان تنظیم شده است از اینرو امروز نباید آن را پشت گوش انداخت و به این مسئله بی توجهی کرد.

در پایان پیام بارزانی آمده است: در اینجا با احترام به نظر اکثر فراکسیون‌های پارلمان کردستان به مردم عزیز کردستان اعلام می کنم که موقتاً تا آغاز دوره چهارم پارلمان کردستان و به توافق رسیدن بر سر قانون اساسی در اسرع وقت، وظیفه ای را که به من محول شده است به سرمنزل مقصود خواهم رساند.در همین جا لازم می دانم که از ریاست پارلمان در دوره آتی بخواهم که در پاسخ نامه‌ای که در 12 جولای 2013 به ریاست کنونی پارلمان ارائه کرده بودم، بعد از انتخابات 21 سپتامبر 2013 سریعاً در نشست‌های آغاز ریاست پارلمان سازوکاری برای به توافق رسیدن و انجام اصلاحات در قانون اساسی و تعیین نحوه برگزاری انتخابات ریاست منطقه بیابند و به دنبال آن زمان انتخابات ریاست جدید کردستان تعیین شود و این امانتی را که بر دوش ماست به کسی که بتواند اعتماد مردم را جلب کند، واگذار خواهیم کرد. شخص اینجانب و «کسرت رسول»، معاون رئیس منطقه کردستان از هیچ تلاشی برای کمک به این پروسه فروگذار نخواهیم کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها