امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26661
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، پلیس یونان در آستانه سفر وزیر دارایی آلمان به این کشور تدابیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، پلیس یونان در آستانه سفر وزیر دارایی آلمان به این کشور تدابیر امنیتی را تشدید و برپایی هر گونه تظاهرات را ممنوع اعلام کرده است.

قرار است آقای «ولفگانگ شوبیله» وزیر دارایی آلمان که در یونان به عنوان حامی سیاست‌های ریاضت اقتصادی شناخته می‌شود، به زودی به این کشور سفر کند.

هزاران نفر در یونان در آستانه سفر وزیر دارایی آلمان به این کشور در اعتراض به تصویب لایحه‌ای که به موجب آن کارکنان و کارمندان دولتی بیشتری از کار بیکار می‌شوند، اقدام به برگزاری تظاهرات مقابل پارلمان این کشور کردند.

با تصویب این لایحه، نزدیک به چهار هزار نفر، از جمله معلمان و کارگران از کار بیکار می‌شوند.

دولت یونان در تلاش است وام جدید 7 میلیارد یورویی دریافت کند و به همین منظور باید این لایحه را از تصویب پارلمان می‌گذارند.

یونان که اکنون ششمین سال پیاپی رکود اقتصادی را تجربه می‌کند، نزدیک به سه سال برای گذران امور اداره کشور به وام‌های نجات اقتصادی سایر کشورها وابسته بوده است.

آتن در ازای دریافت بسته‌های کمک‌های اقتصادی از نهادهای بین‌المللی و کشورهای دیگر مجبور شده است هزینه‌های دولتی را کاهش و مالیات‌ها را افزایش دهد، اقدامی که به اقتصاد این کشور ضربه زده و نرخ فقر را در آن افزایش داده است؛ بنگاه‌های کسب و کار نیز یکی پس از دیگری تعطیل شده‌اند.

هزاران کارمند دولت و کارگر در یونان، امروز، پنجشنبه در برابر پارلمان این کشور دست به تظاهرات زدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار