امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26688
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش فارس، «گلن گرینوالد» خبرنگار روزنامه انگلیسی «گاردین» که برای اولین بار افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» از برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا ...

به گزارش فارس، «گلن گرینوالد» خبرنگار روزنامه انگلیسی «گاردین» که برای اولین بار افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» از برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) را منتشر کرد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ام اس ان بی سی» آمریکا تصریح کرد که دیگر اسنودن کنترل آنچه که فاش کرده و زمان افشای این اسناد را در دست ندارد زیرا قبل از آنکه «هنگ‌کنگ» را ترک کند، مجموعه‌ای از هزاران سندی را که در اختیار داشت به روزنامه گاردین تحویل داد.

وی تصریح کرد که درست هفته‌ها از زمانیکه گاردین به اسناد بسیار حساسی درباره برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا دست پیدا کرده است می‌گذرد و این روزنامه به دلخواه این اسناد را منتشر می‌کند.

این خبرنگار انگلیسی ادامه داد که این رسانه‌ها هستند که حرف آخر را در خصوص مطالب و زمان انتشار این اسناد می‌زنند.

وی افزود که هنوز داستان‌هایی را که قرار بوده بر اساس اطلاعات محرمانه اسنودن بنویسد را تکمیل نکرده است.

خبرنگار گاردین که در برزیل زندگی می‌کند و تحت فشار هیچ دولتی نیست، تصریح کرد که بعنوان یک رابط بین اسنودن و مطبوعات عمل کرده است.

پس از افشای این مسئله که سازمان امنیت ملی آمریکا، تماس‌های تلفنی و دیگر برنامه‌های اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر را با برنامه‌های تحت عنوان «پریسم» مورد جاسوسی قرار می‌دهد، دولت آمریکا تحریک شده تا اسنودن را که هم‌اکنون در ترانزیت فرودگاه روسیه است، استرداد و او را محاکمه کند.

روز گذشته اخباری منتشر شد که آمریکا درخواست استرداد اسنودن به واشنگتن را برای بسیاری از کشورهای جهان از جمله بولیوی، هنگ کنگ، ایسلند، ایرلند و دیگر کشورها ارسال کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها