امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2670
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۶
تعداد بازدید: 194
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است 15 ماه مه (برابر با 25 اردیبهشت) با ایران در وین نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است 15 ماه مه (برابر با 25 اردیبهشت) با ایران در وین نشست جدیدی خواهد داشت.

این خبر را «رویترز» در خبری فوری اعلام کرده و به جزئیات بیشتری از آن اشاره نکرده است.

آخرین دیدار هیأت اعزامی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای ایران در بهمن‌ماه سال گذشته صورت گرفت.

دیدار بهمن‌ماه بین هیئت ایرانی به سرپرستی «علی‌اصغر سلطانیه» با هیأت اعزامی آژانس به سرپرستی «هرمان ناکارتس» هشتمین دور گفت‌وگوهای بین دو هیئت بود.

  پیش از این برخی رسانه‌ها به نقل از 2 دیپلمات ناشناس اعلام کرده بودند که ایران و آژانس برای دور جدید مذاکرات توافق کرده‌اند و تاریخ آن را نیز ماه «مه» ذکر کرده بودند.

پس از هشتمین دور گفت‌وگوها، علی‌اصغر سلطانیه، نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس که سرپرستی تیم مذاکره‌کننده ایران را بر عهده داشت گفت که تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برخی از اختلاف‌ها را رفع کردند و بر سر مواردی خاص به توافق‌هایی دست یافته‌اند.

امریکا، اسرائیل و هم‌پیمانان آن‌ها همواره ایران را به تلاش برای رسیدن به اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای خود متهم می‌کنند.

این درحالی است که تهران ضمن همکاری کامل با ناظران و نمایندگان آژانس برای هرگونه نظارت بر تاسیسات هسته‌ای ایران و رفع هرگونه ابهام از برنامه صلح آمیز هسته‌ای این کشور، تاکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق توسعه و دستیابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار است.

علاوه بر این، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بازرسی‌های متعددی از تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، اما هیچ‌گاه مدرکی دال بر انحراف برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز تهران به سوی جنبه‌های غیرصلح‌آمیز نیافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها