امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26714
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تا قبل از این قرار بود لی دانیلز فیلم‌ساز سیاه‌پوست و مستقل سینما، این درام شرح‌ حال‌گونه را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تا قبل از این قرار بود لی دانیلز فیلم‌ساز سیاه‌پوست و مستقل سینما، این درام شرح‌ حال‌گونه را کارگردانی کند.

قصه «سلما» درباره دکتر مارتین لوترکینگ رهبر جنبش مدنی و سیاه‌پوستان آمریکا در دهه شصت میلادی تاریخ این کشور است.
منابع نزدیک به پروژه می‌گویند آوا دوورنای قرارداد کارگردانی فیلم را امضا کرده و حتماً وی روی صندلی کارگردانی این درام اجتماعی خواهد نشست.

دانیلز از سوی تهیه‌کنندگان «سلما» برای کارگردانی آن انتخاب شده بود .ولی با وجود اعلام این خبر به صورت رسمی، وی هنوز قرارداد همکاری با آن را امضا نکرده بود.
هنوز دلیلی برای این جابه‌جایی اعلام نشده و تهیه‌کنندگان فیلم هم ترجیح داده‌اند در رابطه با این موضوع، صحبتی با سازهای گروهی نکنند.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، خط اصلی قصه «سلما» در ارتباط با کارزار سال 1965 مارتین لوترکینگ برای اعطای حق رأی به سیاه‌پوستان است. این بخش از تاریخ زندگی کینگ به عنوان قله و اوج فعالیت‌های مدنیو اجتماعی وی نام‌گذاری شد.

گفته می‌شود لی دانیلز قرار بود قبل از کارگردانی درام شر‌ح حال‌گونه «مستخدم» فیلم «سلم»ا را جلوی دوربین ببرد. ولی او ترجیح داد اول« مستخدم» را کارگردانی کند.
شرکت مستقل فیلم‌سازی برادپیت به نام پلان بی تهیه کننده اصلی «سلما»است. ولی خود این بازیگر و تهیه‌کننده به عنوان بازیگر در آن حضور نخواهد داشت.

زمان شروع کار فیلم‌برداری این درام شرح حال‌گونه تعیین نشده است .اما گفته می‌شود کلید فیلم‌برداری آن تا قبل از فصل زمستان سال جاری میلادی زده خواهد شد.
آوا دوورنای کارگردان جدید «سلما» یک هنرمند سیاه پوست است که به عنوان دستیار کارگردان با تعدادی از پروژه‌های مطرح چند سال اخیر سینما همکاری کرده است.

او به عنوان کارگردان پس از ساخت چند فیلم مستند و کوتاه، در سال 2011 بلند سینمایی خود به نام «من دنبال می‌کنم»را کارگردانی کرد. «سلما» پس از «وسط هیچ کجا» (2021) سومین فیلم بلند حرفه‌ای اوست.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها