امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26734
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مجموعه سه جلدی کتاب «قله‌های تهذیب» که درباره «امام‌خمینی(ره)»، ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مجموعه سه جلدی کتاب «قله‌های تهذیب» که درباره «امام‌خمینی(ره)»، آیت‌الله «بهجت» و آیت‌الله «قاضی طباطبایی» است به همراه نرم‌افزار چندرسانه‌ای جرعه‌های معرفت شب گذشته با حضور آیت‌الله «سید‌احمد خاتمی» عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در بخش قله‌های تهذیب نمایشگاه قرآن رونمایی شد.

رونمایی از سایت قله‌ها در روز‌های آینده

بنا بر این گزارش، طی روز‌های آینده وب‌سایت قله‌های تهذیب به نشانی www.gholleha.ir رونمایی خواهد شد.

بررسی زندگی چهار عالم تهرانی در بخش قله‌های تهذیب

بخش بر آستان قله‌های تهذیب نمایشگاه قرآن کریم به معرفی چهار عالم ربانی شهر تهران شامل آیت‌الله «عبد‌الکریم حق شناس»، آیت‌الله «احمد مجتهدی تهرانی» آیت‌الله «عزیز‌الله خوشوقت» و آیت‌الله «مجتبی تهرانی» می‌پردازد.

در این بخش آثار این بزرگان به همراه سخنرانی‌ها و سلسله درس‌های آنان در قالب کتاب و لوح فشرده عرضه شده است.

برگزاری نمایشگاهی از کتاب و محصولات این بزرگان از دیگر برنامه‌های این بخش است که طی آن محصولاتی چون مجموعه پرسش و پاسخ‌های آیت‌الله خوشوقت، شرح خطبه متقین، سخنرانی‌های آقا مجتبی تهرانی، ولایت فقیه، حکومت اسلامی، حدیث پارسایی، شرح کوتاه بر خطبه فدک عرضه شده است.

برگزاری چهار نشست در بخش قله‌های تهذیب در هفته اول نمایشگاه

بنا بر این گزارش؛ تاکنون چهار نشست در بخش قله‌های تهذیب نمایشگاه قرآن برگزار شده که یکی درباره آیت‌الله خوشوقت با حضور مسئول ستاد تنظیم و نشر آثار وی برگزار شده و در آن توصیه‌ها و فرمایشات آیت‌الله خوشوقت ارائه شده است.

نشست دیگر با حضور پزشک آیت‌الله حق‌شناس برگزار شده و در آن مباحثی درباره این عالم ربانی مطرح شده است، همچنین در نشست دیگر این بخش، مکتب تربیتی علامه طباطبایی با حضور آقای مرادی برگزار شده است.

برگزاری مسابقه پیامکی و اهدای جوایز

یکی دیگر از فعالیت‌های بخش بر قله‌های تهذیب برگزاری مسابقه پیامکی است که طی آن شرکت‌کنندگان با ارسال عدد 9 به سامانه 100008070 سؤال مسابقه را دریافت می‌کنند و به قید قرعه به برندگان جوایزی اهدا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معماری بخش قله‌های تهذیب کاملاً سنتی و متناسب با معماری اسلامی طراحی شده است.

حجت‌الاسلام «احسان طریق‌الاسلامی» مدیر بخش بر قله‌های تهذیب نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با فارس این بخش را یکی از بخش‌های جدید نمایشگاه عنوان کرد و گفت: بخش بر قله‌های تهذیب یکی از 14 بخش جدید نمایشگاه قرآن است که با رویکرد اخلاقی و تربیتی به معرفی چهار شخصیت فقید اخلاقی تهران که در سال‌های اخیر از دنیا رفته‌اند می‌پردازد.

وی از ارائه آثار این چهار عالم تهرانی در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: آثار مکتوب و دیجیتال این بزرگان و شاگردان آنها در قالب ارائه محصولات و برگزاری نشست‌های تخصصی معرفی و ارائه می‌شود.

معرفی امام، آیت‌الله بهجت و آیت‌الله قاضی در نمایشگاه قرآن

طریق‌الاسلامی از معرفی برخی علمای دیگر در کنار معرفی چهار عالم تهرانی خبر داد و گفت: در کنار معرفی این چهار عالم تهرانی از قله‌های تهذیب دیگری مانند «امام‌خمینی(ره)»، آیت‌الله «بهجت» و آیت‌الله «قاضی طباطبایی» معرفی می‌شود.

مدیر بخش قله‌های تهذیب نمایشگاه قرآن، این بخش را یک نمایشگاه قرآنی دانست و گفت: بخش قله‌های تهذیب عملاً خلاصه‌ای از یک نمایشگاه کتاب در حوزه‌های اخلاقی، تربیتی، شرح حال و ترجمه آثار بزرگان اخلاق و تربیت است که این آثار با تخفیف به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود.

برگزاری 10 نشست دیگر تا پایان نمایشگاه

وی از برگزاری 10 نشست تا پایان ماه مبارک رمضان در این بخش خبر داد و گفت: تاکنون سه نشست در بخش قله‌های تهذیب برگزار شده و تلاش می‌کنیم 10 نشست دیگر تا پایان ماه رمضان برگزار کنیم.

طریق‌الاسلامی از برگزاری دوره‌های ترتیل‌خوانی قرآن کریم در این بخش خبر داد و گفت: یکی از موضوعاتی که فقدانش در نمایشگاه قرآن حس می‌شود ترتیل‌خوانی کامل قرآن است، از این رو ما برنامه ترتیل‌خوانی را راه انداختیم و آن را به روح 14 معصوم و قله‌های تهذیب هدیه می‌کنیم.

برگزاری سه مجموعه نمایشگاهی در قالب تابلو

به گزارش فارس در این بخش سه مجموعه نمایشگاهی با عنوان مجموعه «نسیم رحمت» شامل 40 پوستر و تابلو از آیات اخلاقی قرآن، به همراه مجموعه‌ای از روایات اخلاقی برگرفته شده از «اصول کافی» و مجموعه 10 شماره‌ای «قنوت دل» که سخنان و آیات و روایات بزرگان درباره نماز شب است ارائه شده است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها