امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26737
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران پیش از ترک تهران به مقصد بغداد ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران پیش از ترک تهران به مقصد بغداد برای انجام سفری در جمع خبرنگاران گفت: روابط ایران و عراق، روابطی استثنایی است و ایران و عراق در یک حوزه فرهنگی قرار دارند.

وی افزود: سوابق تاریخی و علائق و نگاه‌های دو کشور به طور کامل در هم تنیده است. امروز ما دشمنان مشترک و منافع مشترک داریم.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: امروز میلیون‌ها ایرانی و عراقی به دو کشور سفر می‌کنند و بخشی از زیباترین نمادهای ایمانی و اعتقادی دو ملت در ایران و عراق وجود دارد.

احمدی‌نژاد گفت: پس از سقوط رژیم دیکتاتوری عراق که برای مدت‌ها جلوی توسعه روابط رسمی دو کشور را گرفته بود امروز روابط این دو کشور به صورت استثنایی و سریع در حال گسترش است.

وی افزود: امنیت، عزت و پیشرفت عراق، امنیت، عزت و پیشرفت ایران است و امروز کارهای بسیار خوبی در حوزه‌های فنی، فرهنگی، تجاری، سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین دو کشور در دست اجرا است اما ظرفیت دو کشور برای همکاری چندین برابری است که تا امروز انجام شده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به سفر خود به کشور عراق تصریح کرد: در ملاقات با مقامات عراقی تقویت روابط دو جانبه در بخشهای گوناگون همکاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به فضل الهی اگر توفیق باشد به نیابت از ملت ایران، زیارتی خواهیم کرد و برای عزت ملت‌ها و همچنین استقرار عدالت و توحید در سرتاسر دنیا دعا خواهیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار