امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26739
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 46
عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تشکیل کمیته ...

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تشکیل کمیته سازمان‌های مردم نهاد در کمیسیون متبوعش خبر داد و اظهار داشت: در هفته جاری اعضای کمیسیون اجتماعی نشست مشترکی با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد (NGO ها) و سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی که با آنها سر و کار دارند، داشتند و کمیته سازمان‌های مردم نهاد در کمیسیون اجتماعی تشکیل شد.

وی افزود: با تشکیل این کمیته به دنبال آن هستیم تا بتوانیم سازمان‌های مردم نهاد در ایران را ساماندهی کنیم چون هم‌اکنون متولی مشخصی ندارند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه یادآور شد: در حال رایزنی و برنامه‌ریزی هستیم تا سازمان‌های مردم نهاد یک متولی مشخصی داشته باشند نه اینکه هر سازمان یا وزارتخانه‌ای برای خودش مجوز جداگانه صادر کند.

وی تأکید کرد: ما می‌خواهیم برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه داشته باشیم تا بتوانیم در آینده سازمان‌های مردم نهاد را قانونی کنیم تا مدیریت واحدی داشته باشند.

عزیزی در خاتمه تصریح کرد: در مجلس هشتم، 28 ماده از طرحی درباره نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد در صحن علنی به تصویب رسید اما برای بررسی بیشتر مجدداً به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد، ما می‌خواهیم کلمه «نظارت» را برداریم و یک مطلب کلی برای آن بنویسیم تا همه سازمان‌های مردم نهاد در ایران با مدیریت واحدی ساماندهی شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار