امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26749
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «یونایتدپرس اینترنشنال»، «جان کری» در کنفرانس خبری مشترک با «ناصر جوده» همتای اردنی خود تصریح کرد که کاخ سفید نگرانی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «یونایتدپرس اینترنشنال»، «جان کری» در کنفرانس خبری مشترک با «ناصر جوده» همتای اردنی خود تصریح کرد که کاخ سفید نگرانی بسیار عمیق خود را در خصوص خلع «محمد مرسی» از قدرت و همچنین تعلیق قانون اساسی مصر ابراز داشته است.

وی با این حال ادامه داد که علیرغم نگرانی درباره وضعیت مصر، در نظر ندارد درباره این خلع قدرت مرسی قضاوت عجولانه انجام دهد و تا زمانیکه وکلای آمریکا وظایف خود را در این زمینه انجام دهند، منتظر می‌ماند.

خلع نظامی مرسی در 3 ژوئیه (12 تیرماه) صورت گرفت و نه کاخ سفید و نه کری به صورت آشکارا این اقدام را یک کودتا نخواندند زیرا در صورتیکه این اقدام نظامی ارتش مصر را کودتا تلقی می‌کردند، دیگر نمی‌توانند کمک 1.5 میلیارد دلاری خود را در اختیار ارتش مصر قرار دهند.

وزیر خارجه آمریکا درباره شرایط مصر گفت: آنچه که شرایط را پیچیده کرده است، به وضوح این است که شما یک وضعیت غیرعادی از پتانسیل جنگ داخلی و خشونت بی‌شمار در مصر داشتید و هم‌اکنون یک فرایند قانونی در اختیار دارید که بسیار سریع شرایط را رو به جلو پیش می‌برد.

جوده نیز تصریح کرد که خلع مرسی از قدرت یک کودتا نبوده است و اعلام کرد که مداخله نظامی با هدف بازگرداندن فرایند قانونی به مسیر اصلی بوده است.

وزیر خارجه اردن ادامه داد: من فکر می‌کنم که نباید به ارتش مصر سوء ظن داشته باشیم. آنها بهتر می‌دانند. ارتش مصر ضامن صلح و ثبات در بسیاری از فرازها و نشیب‌های تاریخ معاصر مصر بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها