امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26751
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 155
 عباس بابویهی عضو هیئت نظارت بر گشایش خانه سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مشکلات اخیر بازگشایی خانه سینما گفت: تمام تصمیمات بر اساس ...

 عباس بابویهی عضو هیئت نظارت بر گشایش خانه سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مشکلات اخیر بازگشایی خانه سینما گفت: تمام تصمیمات بر اساس آئین نامه مصوب شده و در راستای مقررات قانونی خواهد بود یعنی اجرای این مقررات اساس کار گشایش خانه سینما است.

وی افزود: طبیعتا اساسنامه تصویبی شورای عالی سینما که جمع بندی نظرات هیئت 7 نفره تحلیل اساسنامه خانه سینما را مورد تائید قرار داده است مبنای تجمیع صنوف در خانه سینما و فعالیت های آتی آن‌ها خواهد بود.

عضو هیئت نظارت بر گشایش خانه سینما در ادامه خاطرنشان کرد: ساختمان فعلی خانه سینما واقع در خیابان سمنان به طور قانونی و به دستور شخص وزیر ارشاد به هئیت 3 نفره (عباس بابویهی،‌جمال شورجه، حبیب الله کاسه ساز) تحویل شده است.

بابویهی افزود: البته ما سیاهه برداری از اموال، مدارک و اسناد را انجام نداده ایم ولکن تمام درها قفل شده و کلیدهای خانه سینما هم تحویل این هیئت داده شده است. به عبارت دیگر این هیئت معتمد وزارت ارشاد و صنوف قانونی است.

بابویهی در ادامه به تشریح وظایف هیئت 3 نفره نظارت بر گشایش خانه سینما پرداخت و یادآور شد: بر اساس وظایفی که برای ما قائل شده اند و در ابلاغ ما آمده است و همینطور صورت جلسه تنظیمی مربوط به ساختمان خانه سینما طبیعتا صنوف سابق خانه سینما چنانچه مراحل ثبت قانونی خود را طی کنند می توانند بلافاصله با صنوف قانونی قبلی در جمعی متشکل شوند و مجمع عمومی تشکیل شود و ما هیئت مدیره آتی خانه سینما را نظارت کنیم تا تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه تجمع های چند روز اخیر مقابل خانه سینما کارشکنی است، گفت: این تجمع ها جز اینکه کارشکنی در ادامه راه فعالیت خانه سینما باشد هیچ کار دیگری نیست. منظور از ادامه فعالیت این است که صنوف بتوانند با آرامش به کار خود برسند و در این شرایط این حرکت نه به صلاح مملکت است و قطعا به صلاح اعضای 4 هزار نفره سینمای کشور هم نیست.

بابویهی در پایان به تجمع صبح امروز مقابل خانه سینما اشاره کرد و گفت: خارج از اینکه اخباری به گوش می رسد که در تجمع امروز افراد بسیار زیادی که در حوزه سینما کوچکترین فعالیتی ندارند خودجوش و یا به خواست برخی از آدم های سینمایی به این مکان رفته اند فقط کار را در راه اندازی خانه سینما دشوارتر و حیثیت مملکت را مورد خدشه قرار می‌دهند. خانه سینما به موجب ابلاغی که به ما داده‌اند و با توجه به صورت جلسه تحویل آن توسط هیچ کس باز نخواهد شد و به روی هیچکس گشوده نخواهد شد مگر اینکه هیئت نظارت بر گشایش خانه سینما به جمع بندی مقتضی برای باز کردن در آن برسد.

عضو هیئت نظارت بر گشایش خانه سینما بیان کرد: شب گذشته قرار بود که گروهی از اعضای هئیت مدیره اسبق خانه سینما با ما جلسه بگذارند تا ما بتوانیم آن‌ها را با گروه های دیگر منسجم کنیم ولی متاسفانه خودشان این جلسه را لغو کردند و اینها همه نشان دهنده ایجاد فرافکنی است و مسئله این است که الان نقل میشود که وزارت ارشاد نمیتواند خانه سینما را بازگشایی کند که همه اینها نقل غلط است.

بابویهی افزود:‌ امیدواریم که عقل جمعی حاکمیت خودش را بر موضوع سینمای ایران حفظ کند و نگذارد تا تشنج آفرینی‌های غیر اصولی آینده سینمای ایران و حیثیت این مملکت را بیش از این خدشه دار کند.

وی در پایان تاکید کرد: هر کدام از آقایان اگر مسئله‌ای دارند به صورت مکتوب بنویسند حتی اگر جلسه هم برگزار نکنند ما به شدت استقبال و اقدام می‌کنیم تا موضوع خانه سینما به نتیجه‌ای مطلوب برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها