امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26752
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صبح امروز تعدادی از اهالی سینما در اعتراض به روند بازگشایی خانه سینما و پلمب حراست ارشاد تجمع کردند. تجمع تعدادی از ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صبح امروز تعدادی از اهالی سینما در اعتراض به روند بازگشایی خانه سینما و پلمب حراست ارشاد تجمع کردند. تجمع تعدادی از معترضین از ساعت 8 آغاز شد. این تجمع در شرایطی شکل گرفت که هیچ مجوز قانونی نداشت اما در آرامش در مقابل درب خانه سینما حضور داشتند. هیئت مدیره خانه سینما جلوی درب روی پله ها قرار گرفتند.

حبیب کاسه ساز در گفت و با خبرنگار سینمایی فارس آمادگی هیئت نظارت برای مذاکره با خانه سینما را اعلام کرد. همچنین جواد شمقدری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس تاکید کرد: شب گذشته با دوستان صحبت کردیم و تاکید کردم که خانه سینما را به کسی تحویل ندهیم. دوستان در خانه سینمای شماره 2 حاضر شوند و جلسه‌ای تشکیل داده مبنای جلسه را نیز برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده قرار دهند این مجمع با حضور همه صنوفی که فرآیند قانونی شدن را طی کردند برگزار شود. در مورد زمان و مکان آن نیز به توافق برسند و به ما اعلام کنند.

محمد مهدی عسگر پور در ساعت 9:30 پس از خواندن بخشی از صحبت‌های رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: صحبت‌های امروز آقای شمقدری با روزهای پیش تفاوتی ندارد، 6 مرداد زمانی است که برای برگزاری مجمع عمومی تعیین شده که قرار است در آن مجمع تصمیم‌گیری شود. حتی اگر همزمان با ضربت خوردن حضرت علی (ع) باشد قرار نیست، اتفاق خاصی منافی با شرع و عرف رخ دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما متاسفانه با مجموعه وزارت ارشاد به تفاهم نمی‌رسیم زیرا دوستان روی حرفشان نمی‌مانند و نمی‌توانیم روی صحبت‌هایشان حساب کنیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: به نظر می‌رسد نماینده‌ای از دفتر دکتر احمدی نژاد در این شرایط بهتر می‌تواند مشکل را مرتفع کند، البته نمی‌دانم به لحاظ حقوقی شرایط حضور و صحبت با نماینده رئیس جمهور منتخب را خواهیم داشت یا خیر، فعلا ناگزیر هستیم تا تعیین تکلیف و رفع مشکل در این مکان حضور داشته باشیم.

محمد مهدی عسگرپور تاکید کرد که همچنان این تجمع ادامه خواهد داشت

بعد از ساعاتی که رئیس سازمان سینمایی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: تصمیم گرفتیم پس از متفرق شدن تجمع معترضین پلمب خانه سینما را باز کنیم. بدیهی است اگر فرد یا افرادی بخواهد بدون فرایند قانونی وارد ساختمان شوند با آن‌ها طبق قانون حتما برخورد خواهد شد. ورود هر فرد یا گروهی به مکان خانه سینما غیرقانونی است

محمد مهدی عسگرپور پس از خواند صحبت‌های رئیس سازمان سینمایی گفت : من در اینجا از نیروی انتظامی می‌خواهم تا شرایط حضور بازپرس کشیک را فراهم کند. اگر پلمب قانونی است در حضور بازپرس کشیک این اثر جرم پاک شود.

وی در ادامه تاکید کرد: من توافق بین دو گروه را نمی‌فهمم، ما یک گروه بیشتر نیستیم اگر پلمب قانونی است باید در حضور بازپرس کشیک باز شود. دوستان می‌خواهند اثر جرم را پاک کنند و قفل را که خود تعویض کردند باز کرده و وارد خانه سینما شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: این تجمع همچنان ادامه خواهد داشت.

در تجمع صبح امروز تعدادی از هنرمندان حضور داشتند حدود ساعت 12:30 اصغرفرهادی در جمع معترضین گفت:در این مدت که خانه سینما تشکیل شده سینماگران وابستگی عاطفی به این مکان دارند اما این وابستگی در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: قرار نیست با باز شدن اتفاق عجیبی رخ دهد اما با بسته شدن اینجا هم گمان نمی کنم سود زیادی نصیب افراد شود. برای ما این رفتار و این خانه یک حرکت نمادین است .

وی در خاتمه تاکید کرد: متاسفم از اینکه تاکنون هیچ دلیلی برای بسته شدن بیان نشده و بیشتر مسایل حاشیه‌ای مطرح شده است.

پس از صحبت‌های اصغر فرهادی، سردار ساجدی رئیس پلیس تهران بزرگ که در کارواش و تعمیرگاه بهار واقع در کوچه سمنان با هیئت مدیره خانه سینما به مذاکره نشست در جمع معترضین قرار گرفت و گفت : با توجه به صحبت‌هایی که با نمایندگان خانه سینما داشتم تصمیم گرفتیم از امروز تا روز 6 مردادماه پلیس از خانه سینما مراقبت کند تا هیچ گروهی نتواند وارد ساختمان خانه سینما شود.

وی در ادامه گفت: البته دوستان باید کارها را از طریق وزارت ارشاد پیگیری نمایند و تصمیمات خود را اتخاذ کنند که ارتباطی به پلیس ندارد.

وی درباره وضعیت پلمب خانه سینما گفت: من اطلاع درستی از این مطلب ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم .

در ادامه محمد مهدی عسگرپور گفت: ما صبح روز 6 مرداد ساعت 10 در این مکان حاضر خواهیم شد و انشاء الله مجمع عمومی را همان روز بعدازظهر برگزار خواهیم کرد.

بنابراین گزارش، پس از صحبت‌های عسگرپور و سردار ساجدی‌نیا معترضین ساعت 1:20 متفرق شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها