امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26760
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 101
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نلسون ماندلا امروز پنجشنبه نود و پنجمین سالروز تولد خود را در بیمارستان جشن می‌گیرد. حال رئیس جمهور اسبق ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نلسون ماندلا امروز پنجشنبه نود و پنجمین سالروز تولد خود را در بیمارستان جشن می‌گیرد.

حال رئیس جمهور اسبق آفریقای جنوبی و قهرمان مبارزه با آپارتاید که از شش هفته پیش به دلیل ابتلا به عفونت ریوی در بیمارستان بستری است به گفته فرزند دخترش بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.

این در حال است که در دو الی سه هفته اخیر منابع رسمی و پزشکی در آفریقای جنوبی حال ماندلا را وخیم خوانده و مردم آفریقای جنوبی را منتظر شنیدن خبر ناگوار مرگ وی قرار داده بودند.

در حالی که جهان برای بزرگداشت روز جهانی ماندلا آماده می‌شود باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز شجاعت بی نظیر، خوش قلبی و انسانیت این مبارز بزرگ آفریقای جنوبی را تمجید کرد.

زیندزی فرزند ماندلا به شبکه اسکای نیوز گفت که حال پدرش بهبود خیره کننده‌ای یافته و وی در بیمارستان با هدفون تلویزیون تماشا می‌کند.

به گفته وی ماندلا همه افرادی را که به ملاقاتش می‌روند می‌شناسد و با آنها ارتباط نیز برقرار می‌کند و با نگاه و تکان‌های سرش به آنها پاسخ می‌دهد.

زیندزی گفت: بهبود حال پدر برای ما بسیار مسرت بخش است. ما روزهای پرهراس و به شدت نگران کننده‌ای را در زمان وخامت حال ماندلا پشت سر گذاشتیم و منتظر اتفاقات بدتری هم بودیم اما باید گفت پدرمان روز به روز بهتر می‌شود.

جاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقا نیز به همین مناسبت پیامی را صادر کرد که در آن آمده است: تصمیم آفریقای جنوبی در سال 2009 برای نام گذاری سالروز تولد ماندلا به نام روز ماندلا برای گرامیداشت این قهرمان کشورمان است تا الگویی برای ما باشد و بتوانیم تکانی به خود داده و برای ایجاد تحول مثبت در جهان کاری کنیم.

سازمان ملل در سال 2010 تصویب کرد که سالروز تولد ماندلا روز جهانی ماندلا نامگذاری شود.

امروز 67 سال از آغاز مبارزات ماندلا می‌گذرد و مردم آفریقای جنوبی به همین مناسبت و در شصت و هفتمین سالگرد خدمت رسانی ماندلا به مردم آفریقا برای مبارزه با آپارتاید، 67 دقیقه خدمت داوطلبانه را جزو برنامه‌های خود در این روز قرار داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها