امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26768
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابعی در بیمارستان شهر نزیریکوه در جنوب شرق گینه کوناکری اعلام کردند: در پی وقوع درگیری‌های قومی دو روز ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابعی در بیمارستان شهر نزیریکوه در جنوب شرق گینه کوناکری اعلام کردند: در پی وقوع درگیری‌های قومی دو روز گذشته در شهر نزیریکوه و حومه آن، بیمارستان این شهر تاکنون 54 جسد قربانیان این درگیری‌ها را دریافت کرده است.

شهروندان درگیر در این خشونت‌های قومی زنده زنده در آتش سوزانده شده و با چاقو سربریده شدند.

خشونت‌ها در منطقه الغابات در جنوب گینه کوناکری زمانی آغاز شد که نگهبانان یک پمپ بنزین در روستای کولی که از قبیله غویرزی بودند یک جوان قبیله کونیانکی را به اتهام سرقت با ضرب و شتم شدید کشتند.

این قضیه به سرعت به درگیری در شهر نزیریکو در 570 کیلومتری جنوب شرق کوناکری منجر شد که در جریان آن خانه‌های زیادی در آتش سوختند.

آلبرت داماتانگ کامارا، سخنگوی دولت گینه گفت: خشونت‌هایی که از روز دوشنبه در کولی و نزیریکو روی داده به کشته شدن 16 نفر و زخمی شدن 80 تن منجر شده است.

وی افزود: نیروهای پلیس به صورت گسترده در این مناطق مستقر شده‌اند و اوضاع در حالی عادی شدن است.

سخنگوی دولت گینه در همین حال خاطر نشان کرد خشونت‌های قومی به شهر بیلا در شمال این منطقه نزدیک مرز ساحل عاج کشیده شده است.

شاهدان می‌گویند آمار دقیق کشته‌ها هنوز معلوم نبست زیرا تعدادی با ضربات متعدد چاقو کشته شدند که هنوز به بیمارستان منتقل نشده‌اند.

این در حالی است که با وجود وضع حالت فوق العاده در نزیریکو نیروهای امنیتی نتوانستند درگیری‌ها را متوقف کنند.

یک منبع امنیتی گفت که دولت گینه کوناکری افسرانی بلندپایه از ارتش را برای بازگرداندن آرامش به منطقه درگیری اعزام کرده است.

خشونت‌های قبیله‌ای در این منطقه نزدیک به مرز با لیبریا کم و بیش اتفاق می‌افتد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها