امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26770
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنبش فتح که رهبری آن را محمود عباس برعهده دارد از جان کری، وزیر خارجه آمریکا خواست اصلاحاتی را در پیشنهادش ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنبش فتح که رهبری آن را محمود عباس برعهده دارد از جان کری، وزیر خارجه آمریکا خواست اصلاحاتی را در پیشنهادش برای از سرگیری مذاکرات با اسرائیل وارد کند.

امین مقبول دبیر شورای انقلابی جنبش فتح به خبرگزاری فرانسه گفت: کمیته مرکزی فتح چندین مساله را برای بازگشت به مذاکرات شرط کرده است و بارزترین آن این است که کری اعلام کند که مذاکرات باید بر اساس اصل تشکیل دو کشور مستقل با مرزهای 1967 آغاز شود.

این در حالی است که کادر رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است امروز پنجشنبه تصمیم خود را درباره بازگشت به گفت‌وگوهای صلح با رژیم صهیونیستی یا عدم بازگشت اعلام کند.

این در حالی است که منابع فلسطینی در گفت‌وگو با روزنامه المستقبل لبنان فاش کردند: پس از گفت‌وگوهای دیروز چهارشنبه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در امان پیش بینی می‌شود کادر رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم نهایی خود را برای بازگشت به میز مذاکرات با تل‌آویو امشب اعلام کند.

قرار است کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و کمیته مرکزی جنبش فتح امروز نشست‌های جداگانه‌ای را برای تصمیم گیری درباره طرح کری در بازگشت به مذاکرات سازش برگزار کنند.

این منابع گفتند: فشارهای آمریکا بر محمود عباس به اوج خود رسیده و همزمان واشنگتن تهدید کرده است کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان را متوقف خواهد کرد.

منابع فلسطینی افزودند: کنسول آمریکا در بیت المقدس دو روز پیش با محمود عباس در رام الله دیدار و پیام جان کری را تسلیم او کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها