امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26777
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیده‌بان حقوق بشر، امروز پنجشنبه از آمریکا خواست درباره برنامه‌های سری جاسوسی‌اش اطلاعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیده‌بان حقوق بشر، امروز پنجشنبه از آمریکا خواست درباره برنامه‌های سری جاسوسی‌اش اطلاعات بیشتری فراهم کند.

سایت دیده‌بان حقوق بشر گزارش داد این سازمان حقوق بشری روز پنجشنبه 18 جولای همراه با 20 شرکت فناوری و بیش از 30 سازمان غیردولتی نامه‌ای به دولت آقای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و مجلس کنگره ارسال کردند.

در این نامه از رئیس جمهور آمریکا، مدیران سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی و سران مجلس کنگره خواسته شده اقدامات لازم را برای فراهم آوردن اطلاعات بیشتر درباره اقدامات نظارت و پایش انجام دهند.

آقای سینیا وانگ، محقق ارشد حوزه اینترنت در سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت: «اگر آقای اوباما می‌خواهد بحثی واقعی درباره حریم خصوصی و امنیت داشته باشد، دولت وی باید با شفافیت توضیح دهد قوانین موجود چگونه استفاده می‌شوند.»

وی افزود: «افشاگری‌های اخیر اولین گام به سوی نظارت معنادار و بحث درباب محدود کردن اختیارات اقدامات تجسس است.»

این نامه در حالی منتشر شده که دولت آمریکا پس از آنکه «ادوارد اسنودن»، پیمانکار فنی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و کارمند سابق سازمان سیا ماه گذشته با انتشار اسنادی فوق‌ محرمانه از برنامه‌های جاسوسی گسترده آمریکا پرده برداشت، تحت فشار قرار گرفته است.

افشاگری‌های اسنودن نشان می‌دهد دولت آمریکا به شکلی سازمان‌یافته و در سطحی وسیع مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی را در تمام دنیا شنود می‌کند.

مطابق اسناد افشا شده، حتی مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا هم از اقدامات پایش و نظارت آمریکا مصون نبوده‌اند.  اسناد منتشر شده همچنین عملیات پایش و شنود کشورهای انگلیس و فرانسه را افشا کرده‌اند.

افشاگری‌های اسنودن خشم مقام‌های بلندپایه آمریکا و متحدان این کشور را به همراه داشته است.

در نامه دیده‌بان حقوق بشر، ضمن انتقاد از برنامه‌های جاسوسی آمریکا آمده است: «دولت آمریکا تنها اجازه می‌دهد اطلاعاتی مبهم، بدون جزئیات کافی درباره آنچه در حال رخ دادن است، افشا شوند.»

در ادامه این نامه تأکید شده دولت آمریکا پس از بحث و جدل‌های فراوان در ماه ژوئن به شرکت‌ها اجازه داد پس از طی مسیرهای قانونی پیچیده، تنها گزارش‌های 6 ماهه‌ای از فرمان‌های دریافت شده در ارتباط با مسائل امنیتی را منتشر کند.  
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها