امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26792
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس فلوریدا در تظاهرات اعتراض به تبرئه «جرج زیمرمن»، نگهبانی که در فوریه سال گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس فلوریدا در تظاهرات اعتراض به تبرئه «جرج زیمرمن»، نگهبانی که در فوریه سال گذشته در فلوریدا یک نوجوان غیرمسلح سیاهپوست به نام «تریون مارتین» را به قتل رساند، 17 نفر را دستگیر کرد.

فوریه دو سال پیش (اسفندماه 90) «جرج زیمرمن» که نگهبان یک منطقه مسکونی بود در فلوریدا به سمت یک نوجوان سیاه‌پوست غیرمسلح به نام «تریون مارتین» شلیک کرد و وی را به قتل رساند.

انفعال و کوتاهی پلیس فلوریدا در دستگیری این نگهبان سفیدپوست از همان ابتدا با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. پلیس این ایالت تنها شش هفته پس از این قتل و در واکنش به فشارهای عمومی زیمرمن را دستگیر کرد.

«جرج زیمرمن» ادعا کرد مارتین را به این دلیل کشته است که این نوجوان سیاه‌پوست به سمت وی حمله‌ور شده و او به خاطر دفاع شخصی اقدام به تیراندازی کرده است.

بحث‌ها پیرامون این قتل هنگامی بالا گرفت که مشخص شد این نگهبان پیش از تیراندازی به سمت مارتین ابتدا با پلیس تماس گرفته اما پلیس به وی دستور داده است کاری انجام ندهد تا مأموران به محل مورد نظر برسند.

چند روز پیش هیئت منصفه دادگاهی در آمریکا «جورج زیمرمن» را از تمامی اتهاماتش تبرئه و وی را از زندان آزاد کرد.

این پرونده بار دیگر به بحث‌ها پیرامون تبعیض‌های نژادی در آمریکا دامن زده و باعث تجمع‌های اعتراضی خودانگیخته‌ای در شهرهای مختلف آمریکا از جمله سان‌فرانسیسکو، فیلادلفیا، شیکاگو و آتلانتا شده‌اند.

کارشناسان پرونده زیمرمن را شاهدی بر برخورد تبعیض‌‌‌آمیز با سیاه‌پوستان در دستگاه عدالت قضایی آمریکا می‌دانند.

نتایج یک نظرسنجی از موسسه نظرسنجی گالوپ نشان می دهد از هر چهار آمریکایی آفریقایی تبار یک نفر گزارش داده است در ماه گذشته پلیس با وی بدرفتاری کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها