امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26808
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا روش‌های جاسوسی دولت آمریکا را مخل دموکراسی خواند و گفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا روش‌های جاسوسی دولت آمریکا را مخل دموکراسی خواند و گفت افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» برای کشورش «سودمند» هستند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در خلال جلسه‌ای هنگام صحبت درباره برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی از نظام سیاسی کشورش انتقاد کرد و گفت: «در آمریکا در حال حاضر، هیچ دموکراسی‌ای در کار نیست.» 
این نامه در حالی منتشر شده که دولت آمریکا پس از آنکه «ادوارد اسنودن»، پیمانکار فنی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و کارمند سابق سازمان سیا ماه گذشته با انتشار اسنادی فوق‌ محرمانه از برنامه‌های جاسوسی گسترده آمریکا پرده برداشت، تحت فشار قرار گرفته است.

افشاگری‌های اسنودن نشان می‌دهد دولت آمریکا به شکلی سازمان‌یافته و در سطحی وسیع مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی را در تمام دنیا شنود می‌کند.

مطابق اسناد افشا شده، حتی مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا هم از اقدامات پایش و نظارت آمریکا مصون نبوده‌اند.  اسناد منتشر شده همچنین عملیات پایش و شنود کشورهای انگلیس و فرانسه را افشا کرده‌اند.

افشاگری‌های اسنودن خشم مقام‌های بلندپایه آمریکا و متحدان این کشور را به همراه داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها