امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26811
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (پنجشنبه) در جریان سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (پنجشنبه) در جریان سفر به کشور عراق، در دیدار خضیر الخزاعی معاون رییس جمهور و کفیل ریاست جمهوری عراق ضمن تشکر از استقبال گرم دولت و ملت این کشور از هیات ایرانی بر توسعه روابط بیش از پیش دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید کرد و اظهار داشت: مناسبات همه جانبه، اجتماع توانمندی ها و فعال کردن ظرفیت های همکاری میان ایران و عراق امروز سبب ایجاد قدرت جدیدی در منطقه و جهان شده است.

رییس‌جمهور با اشاره به سوابق تمدنی، فرهنگی و معنوی دو ملت، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط همه جانبه با کشور عراق قائل نیست.

احمدی‌نژاد گسترش روابط ایران و عراق را به نفع ملت های دو کشور، منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: هرگاه ملت های ایران و عراق در کنار هم قرار گرفته اند، هیچ قدرت خارجی نتوانسته در روابط دو جانبه آنها خدشه ای وارد کند.

خضیر الخزاعی معاون رییس جمهور و کفیل ریاست جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر دکتر احمدی نژاد به عراق روابط دو کشور را تاریخی، تمدنی و همراه با منافع مشترک دانست و گفت: تهران و بغداد با مشترکات فراوان می توانند نقش مناسبی در منطقه و جهان ایفا کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به عراق به همسبتگی و وحدت بیش از پیش دو کشور منجر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها