امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2682
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بورس کالای ایران، علی پناهی مدیر مطالعات اقتصادی، برنامه ریزی و آموزش بورس کالای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بورس کالای ایران، علی پناهی مدیر مطالعات اقتصادی، برنامه ریزی و آموزش بورس کالای ایران گفت: بورس کالای ایران برای نیل به اهداف توسعه‌ای و به منظور بهره‌گیری از توان و ظرفیت دانشگاه‌ها و پروژه‌های کاربردی مورد نیاز اولویت‌های پژوهشی و ضوابط حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی را اعلام کرد.
وی با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی مدنظر بورس کالای ایران بسیار متنوع است، گفت: این اولویت‌ها در پنج محور اصلی موضوعات کلان، توسعه بازار، ساختار بازار، قوانین و مقررات و فرهنگ‌سازی و دیگر موضوعات مرتبط خواهد بود.
این مدیر بورس کالا ادامه داد: برخی از موضوعات مد نظر در زمینه مسائل کلان شامل ارزیابی نقش بورس کالا در اقتصاد ملی در حوزه های کشاورزی، صنعتی و معدنی، فلزات و پتروشیمی ، ارزیابی نقش بورس کالا در ارتقای نظام فنی و اجرایی کشور و آثار تحولات کلان اقتصادی بر بازار بورس کالا است.
پناهی همچنین برخی موضوعات مد نظر اولویت پژوهشی توسعه بازار را در قالب بررسی موانع ورود کالاهای قابل پذیرش در بورس کالا در بخش‌های مختلف اقتصادی، کارکرد ابزارهای مالی جدید در توسعه بازار بورس کالا و امکان سنجی استفاده از ابزارهای تأمین مالی در بورس کالا اعلام کرد.
مدیر مطالعات اقتصادی و برنامه‌ریزی شرکت بورس کالای ایران در بخش دیگری از صحبت هایش به فرآیند حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی پرداخت و گفت: موضوع پایان‌نامه ها باید در زمینه های مرتبط با اهداف و اولویت های پژوهشی شرکت بورس کالای ایران بوده و قبلاً تدوین نشده باشد.
همچنین میزان سقف حمایت مالی از پایان نامه های کارشناسی ارشد 15.000.000 ریال و مبلغ حمایت از رساله های دکتری 25.000.000 ریال تعیین شده که این سقف در موارد خاص با پیشنهاد شورای پژوهشی و تأیید بورس کالای ایران حداکثر به میزان پنجاه درصد قابل افزایش خواهد بود.
وی گفت: ضمن آنکه تمام حقوق و امتیازات مادی و معنوی حاصل از اجرای قرارداد مربوط به حمایت از پایان‌نامه، چه در زمان اجرا و چه پس از آن، متعلق به طرفین قرارداد است و هر یک از طرفین با کسب موافقت طرف دیگر مجاز به استفاده از آن می‌باشند.
وی در پایان گفت: دانشگاهیان و محققان علاقمند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مراجعه به سایت بورس کالای ایران به نشانی www.ime.co.ir  از فرآیند و ضوابط کامل حمایت از پایان‌نامه های دانشجویی و اولویتهای پژوهشی در این بورس آگاهی یابند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها