امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26820
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۰
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماتیو اید»، نویسنده چندین عنوان کتاب درباره جنگ‌های آمریکا با انتشار مقاله‌ای در مجله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماتیو اید»، نویسنده چندین عنوان کتاب درباره جنگ‌های آمریکا با انتشار مقاله‌ای در مجله فارن‌پالیسی به شرح جزئیات همکاری‌های آژانس امنیت ملی و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا برای جاسوسی پرداخته است.

آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان سیا، دو سازمانی که تا همین چند وقت پیش دشمن یکدیگر دانسته می‌شدند یک سازمان مشترک، به نام «سازمان گردآوری اخبار ویژه» دارند که به آنها اجازه می‌دهد به سرعت وارد یک ملک خصوصی شوند و ابزارهای جاسوسی خود را روی رایانه‌های شخصی افراد نصب کنند؛ این ابزارهای جاسوسی سپس به آنها اجازه می‌دهد ارتباطات شخصی این افراد در زمان مناسب رصد و شنود شود.

مطابق آنچه در مقاله «ماتیو اید» عنوان شده این سازمان مشترک، 65 قرارگاه ویژه شنود در داخل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در سراسر جهان، از جمله پایتخت کشورهای آمریکای لاتین، کشورهای خاورمیانه، آسیای جنوبی و آسیای شرقی دارد.

وظیفه این قرارگاه‌ها، طبق نوشته این نویسنده آمریکایی، این است که در طول 24 ساعت شبانه روز بر ترافیک تمامی ارتباطات الکترونیک، در شعاع صد مایلی محل سفارتخانه نظارت کنند.

آژانس امنیت ملی همکاری‌‌های نزدیکی با سرویس‌های اطلاعاتی مختلف دارد. به عنوان مثال، اگر این سازمان نتواند به رایانه‌ها یا سخت‌افزارها و نرم‌افزارها دسترسی پیدا کنند، آنگاه افسران ویژه سازمان سیا که وظیفه‌شان انجام عملیات موسوم به «کیف سیاه» است فراخوانده می‌شوند.

عملیات کیف سیاه نام عملیاتی است که در آن افسران مخفی دربهای آپارتمان را می‌شکستند و به طور مخفیانه برنامه‌های جاسوسی‌ای را دانلود می‌کردند که اجازه دسترسی به رایانه‌ها و حسا‌ب‌های کاربری ایمیل هدف‌های افرادی که هدف جاسوسی آمریکا بودند را می‌داد.

این نویسنده آمریکایی ادعا می‌کند مأموران مخفی سازمان سیا در خلال دهه گذشته بیش از صد فعالیت موسوم به کیف سیاه داشته‌اند که هدف آنها نفوذ به رایانه‌های دولت‌های خارجی و شنود ارتباطات آنها بوده است.

طبق منابعی که ماتیو اید در اختیار دارد، بعد از حوادث 11 سپتامبر عملیات سازمان سیا به آژانس امنیت ملی اجازه دسترسی به هدف‌هایی جدید و بسیار مهم در سرتاسر دنیا، به خصوص چین و سایر کشورهای آسیای شرقی را داده است.

مقامات سازمان سیا و آژانس امنیت ملی می‌دانند که افشای این اطلاعات که اکنون اسنودن آنها را در اختیار دارد می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در خارج از مرزهای این کشور وارد کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها