امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26825
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ریاست جمهوری لبنان امروز عدنان منصور، وزیر خارجه این کشور را مامور کرد از کمیساریای اتحادیه اروپا ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ریاست جمهوری لبنان امروز عدنان منصور، وزیر خارجه این کشور را مامور کرد از کمیساریای اتحادیه اروپا بخواهد از درج نام حزب الله در فهرست سازمان‌های تروریستی خودداری کند.

در این بیانیه آمده است: پس از رایزنی میشل سلیمان، رئیس جمهور و نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان عدنان منصور، وزیر خارجه این کشور مامور شد که از نماینده لبنان نزد اتحادیه اروپا بخواهد به کمیساریای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو ابلاغ کند که دولت لبنان درخواست داده است نام حزب الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار ندهد.

این بیانیه تاکید کرد: حزب الله بخش اصلی از جامعه لبنان است بنابراین ما با درج آن در فهرست سازمان‌های تروریستی مخالف هستیم زیرا این تصمیم عجولانه و بدون استناد به دلایلی منطقی و متقن اتخاذ شده است.

اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه در بروکسل نشستی را در سطح سفرا برگزار می‌کند تا پیشنهاد درج حزب الله در فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی کند.

آمریکا و اسرائیل دیرزمانی است از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که حزب الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی خود جای دهد.

انگلیس این درخواست را در ماه مه گذشته به اعضای اتحادیه اروپا ارائه داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها