امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26827
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رهبران گروه‌های فلسطینی که امروز پنجشنبه در نشستی با حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رهبران گروه‌های فلسطینی که امروز پنجشنبه در نشستی با حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در رام‌الله گردهم آمده بودند، با اکثریت آرا پیشنهاد جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را مبنی بر از سرگیری مذاکرات سازش با صهیونیست‌ها رد کردند.

مصطفی البرغوثی نماینده مستقل فلسطینی گفت: بیشتر گروه‌های فلسطینی در نشست امروز کادر رهبری فلسطین در رام الله که به ریاست محمود عباس برگزار شد با پیشنهادهای کری برای از سرگیری مذاکرات با اسرائیل مخالفت کردند.

واصل ابویوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت: کمیته‌ای برای تهیه پاسخ به پیشنهادات وزیر آمریکایی تشکیل می‌شود.

البرغوثی گفت: عباس در نشست امروز رهبران فلسطینی که اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح و کمیته مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین و نمایندگانی از گروه‌های فلسطینی در آن حضور داشتند شرح مفصلی از پیشنهادهای کری برای از سرگیری مذاکرات ارائه کرد اما بیشتر گروه‌ها با بازگشت به مذاکرات بر اساس پیشنهادهای جان کری مخالفت کردند.

وی افزود: جان کری هیچ تضمینی درباره توقف شهرک سازی ارائه نداد و مبنای تشکیل دو کشور بر اساس مرزهای 1967 در طرح وی نیامده است.

ابویوسف تاکید کرد: تا زمانی که اسرائیل این حقوق ملت فلسطین را به رسمیت نشناسد مذاکرات صلح بازگشتی ندارد.

البرغوثی نیز تاکید کرد: رهبری فلسطین از سوی دولت آمریکا و کشورهای اروپایی برای بازگشت به مذاکرات تحت فشارهای زیادی است اما ما نمی‌توانیم اشتباه توافقنامه اسلو را تکرار کنیم و در حالی که شهرک سازی‌های صهیونیست‌ها ادامه دارد مذاکرات را از سر بگیریم.

وی افزود: از سر گیری مذاکرات در سایه شهرک سازی‌ها سرپوشی برای افرایش شهرک سازی‌ها و چپاول سرزمین‌های فلسطینی است.

برغوثی ادامه داد: نتانیاهو به کری تعهدی برای توقف شهرک سازی‌ها و قبول راه حل تشکیل دو کشور به عنوان اساس مذاکرات نداده است و این خود نشان می‌دهد که نخست وزیر اسرائیل خواهان مذاکرات جدی که به صلح واقعی منجر شود، نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها