امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26831
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۱
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین که امشب (پنج‌شنبه) در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، درباره تشکیل حزب فراگیر اظهارداشت: تحزب و تشکل برای حضور مردم در صحنه سیاسی کشور لازم است و اعتقاد به جمهوریت لازمه‌اش اعتقاد به اکثریت است که این امر هرچه گسترده‌تر مورد توجه باشد به جمهوری واقعی نزدیک می‌شویم. 

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح‌کرد: حزب فراگیر به معنای یک حزب نیست؛ احزاب نباید صنفی و جریانی باشند بلکه باید با نیروهای مذهبی، سعادت ملت را به پیش برند که ما هم از آن استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم حزب فراگیر باز هم باید تشکیل شود و مربوط به قشر و جریانی خاص نباشد، گفت: حزب جمهوری تجربه خوبی بود اما دشمنان که حضور خود را در منطقه بی‌خاصیت می‌دیدند در ابتدا با تشکیل حزب خلق مسلمان دست به تخریب حزب جمهوری زدند و پس از آن به ترور شخصیت‌های حزب جمهوری اسلامی روی آوردند که این امر باز هم موثر واقع نشد و پس از آن به فکر ترور فیزیکی افتادند. 

عسگراولادی در پاسخ به سوالی درباره از سرگیری فعالیت احزاب منحله مشارکت و اعتماد ملی گفت: چه اشکالی دارد آنها فعالیت کنند چون رئیس‌جمهوری منتخب چتری باز کرده که همه ملت ایران در زیر چتر این دولت باشند و چه ایرادی دارد که سلیقه‌های مختلف در حزب فراگیر وجود داشته باشد. 

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به این سوال که آیا دبیر کل حزب اعتماد ملی آزاد می شود؟ گفت: من در کار قوه قضاییه دخالت نمی‌کنم. 

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا جبهه پیروان خط امام و رهبری در حزب فراگیر ادغام می‌شود، اظهارداشت: امکان این اتفاق هست اما باید مطرح شود، چراکه حزب فراگیر نباید تصنعی باشد بلکه باید زیربنایی تشکیل شود. 

عسگراولادی درباره وحدت اصولگرایان نیز گفت:‌ اصولگرایان آزادی را در سایه استقلال و پایه‌های جمهوری اسلامی می‌دانند چراکه اصولگرایان به پهنای گستره همه نیروهای معتقد به ولایت هستند و در یک مجموعه و یا دو مجموعه محدود نیستند، طبعاً این امر به آزادی خرد جمعی نیاز دارد که همه سلیقه‌های مختلف در آن حضور داشته باشد و به این خاطر اصولگرایان را ستایش می‌کنیم. 

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد:‌ بنده به عنوان خادمی در جبهه پیروان و موتلفه سعی کردم تدبیر کنم و شاید 10 ماه تدبیر کرده‌ام اما منتظر تقدیر خداوند بودیم که تقدیر بر این شد که حسن روحانی رئیس‌جمهور شود چرا که وی فرزند حوزه،‌دانشگاه و مجلس است و در زمانی که در مجلس حضور داشت توانست جلوی احساسات را بگیرد و با جمع‌آوری عقلا به فکر آینده کشور بود.

وی افزود: بدون تردید اصولگرایان حجت الاسلام روحانی را تایید کرده‌اند؛ بنده در روز پس از انتخابات به آقای روحانی گفتم که به شما رای نداده‌ام وقتی شما انتخاب شدید به او گفتم شما خیرالموجودین هستید.

عسگراولادی با بیان اینکه آقای روحانی یک انسان معتدل و خردورز است، اظهارداشت:‌ اگر به مطبوعات نگاه کنید وی در رابطه با لبنان، ‌سوریه و اسرائیل موضعی گرفت که نشان داد در کنار جبهه مقاومت در منطقه است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره اقداماتی که اصولگرایان باید در آینده انجام دهند نیز گفت: مباحث در بین اصولگرایان شروع شده اما نباید در بین جریانات به مجموعه‌های سیاسی با عینک سیاه و سفید نگاه کنیم و بگوییم اصولگرایان سفید هستند و اصلاح‌طلبان سیاه بلکه باید همان طور که در منشور برادری در روزهای آخر حیات حضرت امام(ره) عمل کردیم همگرایی داشته باشیم.

وی همچنین گفت: رئیس‌جمهور منتخب در حال مطالعه برای چینش دولتی از میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان منفرد است.

عسگراولادی در پایان خاطرنشان کرد: از آقایان میرحسین موسوی و کروبی درخواست دارم که در این ماه رمضان که ماه توبه است نسبت به امام (ره) و رهبر معظم انقلاب شرایطی را ایجاد کنند که در شب‌های قدر آرامشی که در این دولت پدید آمده این آرامش را با دعا به جانب کمال ببریم و در عید فطر امسال کشور رنگ دینی، مذهبی و ملی به خود بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار