امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26838
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 97
«عمار الاسد» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: مخالفان ابزاری هستند که ...

«عمار الاسد» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: مخالفان ابزاری هستند که آمریکا آنها را به منظور اجرای نقشه خود مبنی بر تقسیم سوریه روی کار آورد، با وجود این ما با حسن نیت در کنفرانس ژنو حضور می یابیم و امیدواریم دیگران نیز اینگونه باشند.

وی با تاکید بر اینکه راه حل بحران سوریه سیاسی است، اظهارداشت: برخی در تلاش برای بازی با زمان هستند تا فرصتی برای خود فراهم کنند اما اقدامات آنان هیچ چیز را تغییر نمی دهد زیرا ارتش سوریه کنترل اوضاع را در دست گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که کنفرانس ژنو 2 برگزار شود زیرا همانطور که رهبر سوریه تاکید کرد بحران این کشور فقط از راه سیاسی حل و فصل می شود و ما نیز اطمینان داریم که راه حل بحران سوریه، سیاسی و دیپلماتیک است و امیدواریم که دیگران نیز همین فکر را داشته باشند.

الاسد تصریح کرد: تمام مسائلی که در ژنو مطرح خواهد شد به اطلاع مردم سوریه خواهد رسید و ما به کشورهای دوست چشم امید دوخته ایم و البته منکر نمی شویم که آمریکا نیز در منطقه نقش تاثیرگذاری دارد و به هر حال امیدواریم مسائلی که در ژنو 2 مطرح می شود به نفع ملت سوریه بوده و به  پایان بحران این کشور کمک کند.

وی اظهارداشت: البته ژنو 2 هم با موانعی روبه رو است و باید منتظر نتیجه گفت‌وگوی شرکت کنندگان در آن باشیم.

این نماینده سوری در ادامه گفت: مخالفان سوری برنامه سیاسی مشخصی نداشته و  پراکنده بوده و دیدگاه خاصی ندارند تا جایی که باید پرسید آنان چگونه در کنفرانسی که سرنوشت سوری ها را رقم می زند شرکت می کنند.

وی در عین حال اظهارداشت: ما با حسن نیت در ژنو دو حضور می یابیم.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها