امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26854
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، اقشار معلول جامعه بیشتر از ترحم و دلسوزی نیاز به توجه و اعتماد دارند، به گونه‌ای که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، اقشار معلول جامعه بیشتر از ترحم و دلسوزی نیاز به توجه و اعتماد دارند، به گونه‌ای که در استخدام‌ها حقوقشان ضایع نشده و زمینه برای بروز توانمندی‌ها و قابلیت‌هایشان در رشته‌های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری فراهم شود.

رئیس شعبه جامعه معلولان سیستان بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: هم‌اکنون 250 نفر معلول جسمی حرکتی عضو این شعبه بوده که 200 نفر از آنها فعال هستند.

غلامحسین رضایی که خود یکی از معلولان جسمی حرکتی است، افزود: دفتر جامعه معلولین در اکثر شهرستان‌های استان از جمله زابل، چابهار، ایرانشهر، سراوان و خاش راه‌اندازی شده است.

رئیس شعبه جامعه معلولان سیستان بلوچستان از تعداد 200 نفر عضو فعال، حدودا 60 نفر ورزشکار بوده که به صورت تیمی و انفرادی فعال هستند و هم اکنون در رشته‌های والیبال ساحلی بصورت تیمی و انفرادی، دو میدانی فعالیت می‌کنند.کسب مدال طلا در رشته پرتاب وزنه توسط فاروق صبوری معلول جسمی حرکتی

وی ادامه داد: این  معلولان در رشته‌های انفرادی دومیدانی موفق به کسب مقام کشوری شده‌اند.

رضایی اذعان داشت: معلولان بسیاری از این قبیل در سیستان و بلوچستان در رشته‌های مختلف اختراعات، ورزش و علمی توانمندی خود را اثبات کرده‌اند اما به دلیل مشکلات مالی از ورود به مسابقات کشوری و بین‌المللی بازمانده‌اند، چرا که اکثر معلولان ما به علت نا مناسب بودن وضعیت اقتصادی خود به تنهایی نمی‌توانند برای حضور در صحنه‌های رقابت کشوری و بین‌المللی حضور یابند.کسب مدال طلای محمد قنبرزهی معلول جسمی حرکتی در رشته ورزشی

 وی ضمن ابراز گلایه از وضعیت اشتغال معلولان گفت: اکثر معلولان با توجه به قانون 3 درصد استخدامی در آزمون‌های استخدامی شرکت و گاها با کسب بهترین نمرات، متاسفانه به خاطر معلولیتی که دارند پذیرش نمی‌شوند.

رئیس شعبه جامعه معلولان سیستان بلوچستان گفت: این وضعیت به ویژه در نظام آموزش و پرورش بسیار دیده می‌شود که در این راستا مکاتبات لازم با مدیران مسئولان استانی و کشوری صورت گرفته ولی تاکنون به بی نتیجه مانده است.

این معلول جسمی و حرکتی می‌گوید: بزرگ‌ترین مشکل ما معلولان تضییع حقوق قانونی ما است، ما نیاز به ترحم و دلسوزی نداریم، زیرا که توانمندی ما در سطح کشور و حتی بین‌المللی با افراد غیر معلول و سالم اثبات شده است.

وی ادامه داد: از مسئولان مربوطه می‌خواهیم زمینه را برای پیشرفت بیش از پیش ما، در راستای قابلیت‌هایی که داریم فراهم کنند.

رئیس شعبه جامعه معلولان سیستان بلوچستان بیان کرد: مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند که بتوانیم مانند افراد سالم از حقوق اجتماعی یکسان برخوردار شویم.ثبت چندین اختراع توسط محمد یدالله‌پور معلول جسمی و حرکتیوی افزود: گاها شاهد هستیم که در زمینه‌های مختلف توانایی‌های ما معلولان از افراد سالم هم بیشتر است اما متاسفانه بعضی‌ها با ارائه نظرات غیر کارشناسی و بی اساس ما را از حقوق اجتماعی‌مان محروم می‌کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: کسب بهترین نمره‌های آزمون‌های استخدامی و از طرفی جذب نشدن در ادارات، نه تنها باعث تضعیف روحیه و دلسردی معلولان است، بلکه عدالت اجتماعی را درسطح بین‌المللی زیر سوال می‌برد.

وی ادامه داد: از آنجایی که در کشور اسلامی و مردم سالاری مطلق زندگی می‌کنیم نباید شاهد چنین تنگ نظری‌ها باشیم، لیکن از مسئولان عزیز استانی و کشوری صرفا خواستار اجرای قانون حمایت در برابر قانون موجود در کشور هستیم.

این معلول جسمی و حرکتی متذکر شد: هیچکدام از ما حتی معلول ضایع نخاعی گردنی‌مان نیاز به ترحم و دلسوزی ندارد، همین که  از حقوق اجتماعی یکسان با افراد سالم بهره‌مند شویم برایمان کافی است.

انتهای پیام/75004‌/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها