امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26856
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی میزان جدید حق‌السهم اپراتورهای ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تازگی میزان جدید حق‌السهم اپراتورهای تلفن‌ثابت و همراه از ترافیک بین‌المللی وارده را تعیین کرده است.

طبق قانون شرکت ارتباطات زیرساخت متولی ترافیک بین‌المللی وارده و صادره کشور است و ارتباط تمامی اپراتورها با خارج از کشور باید از طریق این شرکت برقرار شود.

به این ترتیب اپراتورها و شرکت زیرساخت در برقراری ارتباطات بین‌الملل نقش ایفا می‌کنند و براین اساس باید از محل ترافیک بین‌المللی وارده و صادره منتفع شوند‌.

طبق مصوبه شماره 146 هجدهم شهریور 91، سهم اپراتورهای تلفن همراه و ثابت از مکالمات بین‌الملل صادره، حداکثر به میزان ١٠ درصد سطوح تعرفه برای هر مقصد است.

اما علیرغم نقش اپراتورها در برقراری ارتباطات، تاکنون سهمی برای آنها از محل درآمدهای ترافیک وارده در نظر گرفته نشده بود. به این معنی که  100 درصد درآمدهای حاصل از تماس‌های وارده به کشور که در نهایت به وسیله اپراتورهای بخش خصوصی به دست مشترکان می‌رسد، متعلق به دولت است زیرا قانونی در گذشته برای این کار وجود نداشت.

مدیرانی از شرکت مخابرات ایران و یکی از اپراتورهای موبایل این موضوع را تایید کرده‌اند.

این قضیه در گذشته مهم نبود زیرا شرکت مخابرات ایران یک شرکت دولتی بود و به همراه شرکت ارتباطات زیرساخت زیرمجموعه یک وزارتخانه بودند. اما اکنون و در حضور اپراتورهای خصوصی تلفن‌همراه و ثابت، این موضوع نیز دارای اهمیت شده است.

اما به تازگی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این وضع را تغییر داده و با تفاوت قائل شدن بین اپراتورهای ثابت و همراه، حق‌السهم اپراتورهای تلفن ثابت از هر دقیقه مکالمه وارده را 89 ریال و سهم اپراتورهای تلفن از هر دقیقه مکالمه وارده را 134 ریال مصوب کرده است.

به عبارت دیگر سهم اپراتور ثابت از هر دقیقه مکالمه معادل 2 پالس تلفن (با احتساب پالس 44.7 ریال) و سهم اپراتور تلفن‌همراه معادل 3 پالس مصوب شده است.

این مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هنوز برای اجرا به اپراتورها ابلاغ نشده؛ اما پس از اجرا اپراتورهای خصوصی نیز اندکی در درآمد دولت از محل ترافیک وارده به کشور سهیم خواهند شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها