امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26870
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 124
کمال الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: خودروسازان طی جلسه‌ای که در مجلس شورای اسلامی داشتند، بازگو کننده این مطلب بودند که ...

کمال الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: خودروسازان طی جلسه‌ای که در مجلس شورای اسلامی داشتند، بازگو کننده این مطلب بودند که محدودیت‌های پیش‌رو مانع از ارتقای سطح استاندارد محصولات تولیدی آنها شده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین اساس ظرفیت تولید این شرکت‌های صنعتی نیز کاهش یافته است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه شرکت‌های خودروساز عدم تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده‌ از جمله ارتقای ظرفیت تولید و همچنین ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان را ناشی از افزایش اعمال تحریم‌ها می‌دانند بنابراین می‌توان گفت که محصولات خودروسازان مونتاژ محصولات خارجی بوده است.

پیرمؤذن یادآور شد: ما تازه بر این مسئله واقف شده‌ایم که محصولات صنعت خودروسازی کشور وابستگی شدیدی به قطعات خارجی دارد و این زحم کهنه، تازه مشخص شده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امیدواریم که در دولت یازدهم همکاری میان بخشی میان سازمان‌ها و نهادهای مختلف افزایش یابد تا از این محل شاهد ارتقای سطح کیفی محصولات داخلی باشیم.

وی عدم ارتقای ظرفیت تولید خودروهای داخلی را از جمله علل روند کند نوسازی ناوگان فرسوده کشور عنوان کرد و بیان داشت: به منظور کاهش آلودگی هوا لازم است که اسقاط خودروهای فرسوده با روند مطلوب‌تری همراه باشد ضمن آنکه مدت اعتبار معاینه فنی خودروها نیز افزایش یابد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس، یادآور شد: متأسفانه مسئولین ذی‌ربط برای پیشبرد اهداف مذکور حرکت لاک‌پشتی دارند و امیدواریم مسئولین تا دقیقه 90 در راستای اهداف تعیین شده اهتمام وافی و کافی را داشته باشند.

پیرمؤذن گفت: با توجه به اینکه سالانه حدود 5هزار نفر بر اساس آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور جان خود را از دست می‌دهند، لازم است که سازمان‌های ذی‌ربط از جمله شرکت‌های خودروساز برای تأمین خودروی مورد نیاز برای اسقاط خودروهای فرسوده و ستاد مدیریت، حمل‌ونقل و سوخت کشور نیز به منظور اسقاط خودروهای فرسوده اهتمام لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها