امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26871
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر سیم فروش شب گذشته در مراسم ضیافت افطار انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: پیوند کلیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر سیم فروش شب گذشته در مراسم ضیافت افطار انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: پیوند کلیه در کشور ما طی سالهای گذشته انسانهای زیادی را از مرگ حتمی نجات داده و درد و رنج بی امان را از هزاران نفر جدا کرده و آنان را به زندگی سالم بازگردانده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 30 هزار پیوند کلیه در کشور ما انجام شده و کشورهای زیادی هستند که حسرت این همه پیشرفت علمی و پزشکی را در ایران می خورند و آرزو دارند بتوانند به روشهایی که پزشکان ما انجام می دهند بیمارانشان را به زندگی سالم برگردانند.

وی گفت: بیش از 500 کودک تاکنون با انجام پیوند کلیه به زندگی سالم برگردانده شده اند، زندگی که می توانند با دیالیز صفاقی یا دیالیز خونی یک عمر با درد و رنج و ناراحتی همراه باشد.

سیم فروش ادامه داد: دیابت و چاقی اکنون دو عامل مهم افزایش بیماریهای کلیوی است. باید با آموزشهای مناسب به مردم جلوی بروز موارد بیشتر نارسایی کلیه را در کشور بگیریم و برای رسیدن به این هدف افزایش آگاهی خانواده ها و والدین ضروری است.

وی همچنین از انجام چهارمین پیوند همزمان کلیه و پانکراس در بیمارستان لبافی نژاد خبر داد و گفت: این روش فقط از طریق اهدا از مرگ مغزی ممکن است.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها