امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26874
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 158
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جماعت اخوان المسلمین مصر به رهبران کودتا در این کشور هشدار داد که امروز جمعه پیروزی بزرگی برای ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جماعت اخوان المسلمین مصر به رهبران کودتا در این کشور هشدار داد که امروز جمعه پیروزی بزرگی برای مشروعیت دولت مرسی محقق خواهد شد.

در این بیانیه آمده است:مصر در کابوس خطرناکی به سر می برد و جنگ داخلی یا شکاف بین ملت و ارتش قهرمان آن که مردم دوستش دارند و جانشان را فدایش می کنند T امنیت ملی مصر را تهدید می کند.

این بیانیه افزود: شکاف داخلی در داخل ارتش در نتیجه این به وجود آمد که گروهی از فرماندهان ارتش در سیاست دخالت کرده و با توجه به تمایلشان برای در دست گرفتن قدرت کودتا علیه دولت مشروع را فرماندهی کردند،رئیس جمهور منتخب و مردمی را ربودند،روند اجرای قانون اساسی که به همه پرسی ملت گذاشته شده بود، متوقف و مجلس الشعب را منحل کردند و دست به فجایع خونبار زدند که با کشته شدن بیش از 100 تن از شهروندانمان و زخمی شدن هزار تن دیگر و دستگیری هشتصد تن دیگر از مردم در حالی که نماز به جا می آوردند، همراه بود.

اخوان المسلمین تاکید کرد: مردمی که از سه هفته پیش در میدان ها و خیابان های شهرهای مختلف تحصن و تظاهرات بر پا کرده اند از خواسته خود برای بازگشت دولت قانونی مرسی صرف نظر نمی کنند و خواستار بهبود اوضاع و برچیدن کودتا و سرنگونی دولت انتقالی هستند و برای تحقق این خواسته های خود به هر قیمتی از روش های مسالمت آمیز تلاش می کنند.

در این بیانیه آمده است:امروز جمعه دهم ماه مبارک رمضان با ریختن به خیابان ها و برپایی تظاهرات گسترده گوش کودتاچیان را کر و آنها را ریشه کن می‌کنیم.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها