امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26879
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن آماده مذاکره با کره شمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن آماده مذاکره با کره شمالی است اما این مذاکرات باید بدون پیش شرط و پیونگ یانگ باید آماده مذاکره واقعی باشد.

جو بایدن شب گذشته در سخنرانی خود درباره تغییر استراتژی نظامی آمریکا به آسیا-اقیانوسیه در دانشگاه جورج واشنگتن گفت: کره شمالی پیش از این نیز درخواست مذاکره کرده بود و ما هم آماده هستیم اما اما پیونگ یانگ باید به دنبال مذاکرات ملموس و واقعی باشد. 

وی هشدار داد که آمریکا الگوی بحران سازی کره شمالی و درخواست تقاضا برای متوقف کردن رفتارهای بحران ساز و تحریک آمیز خود را نخواهد پذیرفت.

معاون رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت که کره شمالی بدون سلاح‌های هسته‌ای هم می‌تواند صلح و احترام داشته باشد.

وی در این زمینه گفت: کره شمالی یک انتخاب واضح دارد. پیونگ یانگ می‌تواند مسیر بهتری برای مردم خود انتخاب کند یا به رفتارهای خطرناک و نمایش هسته‌ای خود ادامه دهد.

وی تاکید کرد که در زمینه برنامه‎های هسته ای خطرناک کره شمالی با متحدان منطقه ای خود از جمله ژاپن و کره جنوبی و همچنین با روسیه و چین همکاری خواهد کرد.

وی از بیانیه و مواضع شی جینپینگ رئیس جمهوری چین درباره کره شمالی و لزوم خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره تمجید کرد.
چین نزدیکترین متحد کره شمالی است.

کره شمالی تا کنون دوبار خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا شده است.

تنش در شبه جزیره کره از زمان آزمایش هسته‌ای کره شمالی در فوریه 2013 افزایش یافت.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها