امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26887
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 106
عباس آقازاده مسرور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: منتخبان سازمان نظام پزشکی علی‌رغم تنفیذ نشدن حکم رئیس سازمان نظام پزشکی ...

عباس آقازاده مسرور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: منتخبان سازمان نظام پزشکی علی‌رغم تنفیذ نشدن حکم رئیس سازمان نظام پزشکی بیکار ننشسته و با آغاز جلسات شورای عالی از دو هفته اخیر با تشکیل کارگروهی در اولین گام نظرات کارشناسی خود را به طور مستقل طی بیانیه‌ای نسبت به نحوه اجرای پزشک خانواده به عنوان طرح عظیم ملی اعلام کردند.

وی گفت: پرداخت نشدن مطالبات بسیاری از داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها سبب شده تا این قشر با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند و کم نیستند پزشکانی که هنوز معوقات خود را از بیمه‌ها نگرفته‌اند و در این بین مسئولان به جای پرداخت این معوقات مدام تعهدات جدید برای خود ایجاد می‌کنند.

برنامه پزشک خانواده منابع بودجه مستقل و پایدار می‌خواهد

وی با تأکید بر اینکه بدون داشتن منابع مستقل، شفاف و پایدار مالی اجرای برنامه‌ای مانند پزشک خانواده منطقی به نظر نمی‌رسد تصریح کرد: به گفته وزیر بهداشت و درمان پرداخت از جیب مردم برای درمان خود به 75 درصد رسیده و به صراحت معتقدیم اجرای این گونه برنامه پزشک خانواده باید متوقف شده و از اساس تغییر کند چرا که حقوق پزشکان و بیماران به درستی در این برنامه دیده نشده است.

برنامه پزشک خانواده با تغییر وزیر و وکیل نباید تغییر کند

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در مورد نقش تصمیم گیری‌های سلیقه‌ای با تغییر مکرر وزرا و سیاستگذاری‌های مختلف  در روند اجرای برنامه پزشک خانواده خاطرنشان کرد: سیاستگذاری حوزه درمان باید پایدار و ریشه‌دار باشد. نه اینکه با تغییر دولت‌ها تغییر کند. کارشناسان زبده باید علاوه بر کار کارشناسی با صاحبان فرآیند به توافق برسند تا با تغییر وزیر و وکیل و رئیس‌جمهور سیاستگذاری‌های برنامه‌ای چون پزشک خانواده دستخوش تغییر سلایق نشود.

وی با اشاره به نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده در کشورهای پیشرفته اظهار داشت: مگر در کشورهایی مانند آلمان، ژاپن یا انگلستان پزشک خانواده اجرا نشد؟ در این کشورها با تغییر نخست‌وزیر و دولت بودجه و سیاست اجرایی این برنامه هیچگاه تغییر نکرده است. خانم دستجردی وزیر سابق بهداشت اواخر سال گذشته اعلام کرد « اگر تا پایان سال 6 هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت نشود طرح پزشک خانواده شکست می‌خورد» که بلافاصله پس از این حرف وزیر تغییر کرد.

وی ادامه داد: دوباره با آمدن وزیر بعدی آقای طریقت منفرد در جلسه‌ای با پزشکان اعلام کردند که «ما فقط 50 میلیارد تومان پول داریم و نمی‌دانیم پول پزشکان را بدهیم یا طرح پزشک خانواده را شروع کنیم».

مدیران یک شبه با یک بخشنامه تبدیل به مدیری آگاه برای اجرای پزشک خانواده شدند

آقازاده مسرور با انتقاد از نداشتن دوره آموزشی برای اجرای پزشک خانواده گفت: مدیران سابق بهداشت و درمان چگونه یک شبه با یک بخشنامه تبدیل به مدیران آگاه در برنامه پزشک خانواده شده‌اند بدون اینکه دوره آموزشی دیده باشند. چگونه می‌توان یک طرح ملی مانند پزشک خانواده را بدون آموزش اجرا کرد.

پول بنزین آمبولانس ندارند چه اصراری به اجرای شتابزده پزشک خانواده است

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به کمبودهای شدید در حوزه درمان تصریح کرد: وقتی پول بنزین برای تردد آمبولانس و اعزام ماشین برای تزریق واکسن در مناطق دورافتاده را ندارند یا نمی‌توانند حقوق پرداخت کنند چه اصراری برای اجرای شتابزده برنامه مهمی مانند پزشک خانواده دارند؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها