امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2689
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد سه شنبه شب در دیدار لونسئی فال وزیر امور خارجه گینه کوناکری گفت: ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد سه شنبه شب در دیدار لونسئی فال وزیر امور خارجه گینه کوناکری گفت: گرچه دو کشور ایران و گینه کوناکری دارای فاصله جغرافیایی هستند، اما دلها و اندیشه های دو ملت در کنار هم قرار دارد.

وی افزود: اندیشه و باورهای دو ملت یکی است و روابط میان دو کشور باید در حد امکان و توان تقویت شود.

رییس جمهور بر گسترش و تقویت همکاریهای اقتصادی و تجاری میان دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: باید موانع اداری و اجرایی بر سر راه این روابط برداشته شود تا به راحتی در مسیر گسترش همکاریهای دو کشور گام بر داریم.

احمدی نژاد با تاکید بر تقویت روابط و مناسبات بین ایران و گینه کوناکری گفت: هیچ مانع و محدودیتی برای گسترش روابط میان دو کشور وجود ندارد.

وزیر امور خارجه گینه کوناکری نیز با تاکید بر تمایل و علاقه زیاد مقامات کشورش برای تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف، تصریح کرد: ما همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی حمایت کرده چرا که این مواضع را همان خواسته های خود می دانیم.

«فانسئی فال» با بیان اینکه اشتراکات زیادی میان ایران و کشورش وجود دارد، افزود: ملت ما همواره برای دستیابی به صلح و آزادی تلاش کرده و این ملت برای عدالت و آزادی، رنج و زحمت زیادی کشید و به همین دلیل مواضع استقلال طلبانه و آزادیخواهانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی را به خوبی درک می کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار