امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26899
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در دیدار اعضای ائتلاف ملی عراق با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در دیدار اعضای ائتلاف ملی عراق با اشاره به تحولات منطقه، اظهار داشت: معتقدیم آزادی، عدالت، کرامت انسانی و انتخاب آزاد، حق قطعی و مسلم همه ملت ها بوده و هیچ کس نمی تواند منکر این حق برای ملت ها شود.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز همه ملت ها به سمت ایفای حقوق خود در حال حرکت هستند، گفت: همه می خواهند آزاد بوده و از عدالت برخوردار باشند و این نقطه مشترک همه ملت هاست.

احمدی نژاد به ماموریت های مشترک ایران و عراق در عرصه بین الملل اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امروز نظام سرمایه داری تمام دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده و سردمداران این نظام مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را برای همه ملت ها تأمین می کنند و ما چه بخواهیم، چه نخواهیم تحت تأثیر نظام های بین الملل هستیم.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز مستکبران با تحمیل جنگ اقدام به اشغالگری و اختلاف افکنی کرده و از پیشرفت ملت ها جلوگیری می کنند، تصریح کرد: آنها خواستار عقب ماندگی همه کشورهای مستقل بوده و می خواهند نه تنها کشورهای مسلمان، بلکه همه دنیا را با این اصل اداره کنند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه تا زمانی که اصل قدرت در اختیار صالحان قرار نگیرد امنیت در جهان برقرار نخواهد شد، اظهار داشت: ماموریت مشترک ملت ها دفع ظلم و استقرار عدالت در جهان است که مطمئنا وحدت و همدلی مشترکی را ایجاد خواهد کرد.

رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با استقرار عدالت در جهان همه ملت ها به طور کامل نجات پیدا کنند.

در این جلسه که معاون رییس جمهور عراق، نخست وزیر و رییس پارلمانی مجلس عراق نیز حضور داشتند، ابراهیم جعفری رییس ائتلاف ملی عراق ضمن خوشآمدگویی به دکتر احمدی نژاد و هیأت همراه، روابط دو کشور را مثبت و رو به توسعه دانست.

وی با تجلیل از موفقیت های به دست آمده در مناسبات ایران و عراق در دوران ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد اظهار امیدواری کرد که روابط و مناسبات دو جانبه دو کشور در آینده بیش از پیش ادامه و گسترش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها