امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۹:۰۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 269
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 414
جواد حق‌شناس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به این سوال که سرنوشت مسکن های استیجاری ساخته شده در دولت نهم به کجا رسید، ...

جواد حق‌شناس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به این سوال که سرنوشت مسکن های استیجاری ساخته شده در دولت نهم به کجا رسید، اظهار داشت: زمانی که پروژه‌های مسکن مهر آغاز شد بحث این بود که آیاجواد حق‌شناس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود در پاسخ به این سوال که سرنوشت مسکن های استیجاری ساخته شده در دولت نهم به کجا رسید، اظهار داشت: زمانی که پروژه‌های مسکن مهر آغاز شد بحث این بود که آیا آنها را ما به صورت اجاره‌ای نگه داریم و ساخت و ساز را پیش ببریم.

وی اضافه کرد: اما در زمان وزیر سابق مسکن و شهرسازی تصمیم بر این شد که واحدهای استیجاری به تدریج و در قالب مسکن مهر واگذار شود، در نتیجه این واحدها تسهیلات مسکن مهر گرفته و به مردم واگذار شدند.

حق شناس گفت:تعداد مسکن های استیجاری 6 هزار واحد مسکونی بود که در قالب مسکن مهر واگذار شد.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن در پاسخ به این سوال که می‌توان استنباط کرد که ساخت مسکن اجاره‌ای متوقف شده است، گفت: نه اما از حالت اجاره‌ای خارج شده است چرا که متوقف شدن به این معنی است که پروژه ای نیمه تمام مانده باشد اما این واحدهای مسکونی در قالب مسکن مهر واگذار شدند.

*دیگر ساخت مسکن اجاره‌ای در قالب قبلی نداریم

حق شناس ادامه داد: دیگر ساخت مسکن اجاره‌ای در قالب قبلی نداریم ولی افرادی که در واحدهای مسکونی به شکل اجاره‌ای ساکن شده بودند، خوشحال بودند.

وی با اشاره به اینکه زمانی مسکن اجاره‌ای زمانی مفهوم داشت که تعداد زیادی مسکن مهر ساخته نمی‌شد، گفت: زمین‌هایی که ملکی بودند به خود مالکی تبدیل و واگذار شد و آنهایی که بنیاد مسکن از وزرات مسکن در مقابل واگذاری زمین دریافت کرده بود به مسکن مهر 99 ساله تبدیل کرد.

وی در خصوص مسکن های مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر گفت:در مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر تاکنون از 210 هزار واحد مسکونی 176 هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر پرونده جدیدی را بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ارائه نکند، ساخت 100 هزار واحد مسکونی بر عهده بنیاد مسکن است که تا پایان سال باید تمام شود و اگر هم برنامه‌ای وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن اعلام و تسهیلات پرداخت کنند تا 358 هزار واحدی که ما به بانک معرفی کردیم را  سعی خواهیم کرد اگر امسال شروع کنیم به مرحله اتمام برسانیم.  

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها