امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26902
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 124
ژاله فرامرزیان عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اعتدال و ...

ژاله فرامرزیان عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اعتدال و اعتدال‌گرایی، به مفهوم دینی و انسانی این واژه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: اعتدال در مفاهیم دینی نشانه و نمونه‌ای از مسلمانی است و در مقوله‌های انسانی نیز نشانه عقل به شمار می‌رود چرا که همواره حد وسط، مورد پذیرش همه انسان‌ها بوده است.

وی افزود: اعتدال و اعتدال‌گرایی در باب عمل و رفتار کاملا تعریف شده و مشخص است اما در مقوله تفکر سیاسی بحث دیگری است، چرا که وقتی یک حرکت سیاسی در صدد معرفی خود بر می‌آید و بر اساس برنامه، اصول و سبقه اجرایی در یک انتخابات حضور و بروز و سعی در کسب آرای مردم می‌کند، برای اینکه بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد باید بر اساس تعهدات و قول‌هایی که در ایام انتخابات به مردم داده است اقدام کند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران با بیان اینکه امروز عده‌ای به دنبال قرار دادن اعتدال‌گرایی مقابل تفکرات دیگر هستند، گفت: اعتدال‌گرایی یک رویه و رفتار در سیستم‌های مدیریتی، فعالیت‌های سیاسی و رفتارهای شخصی است، چرا که انسان‌ها همواره ضربه‌هایی که در هر شرایطی می‌خورند از نوع رفتار است.

فرامرزیان به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و یادآور شد: در 8 سال گذشته دولتی مستقر بود که در فعالیت‌ها و رویه‌های اخلاقی و کلامی، سیاست‌های داخلی و خارجی خود سبقه اجرایی از خود گذاشت که مجموعه‌ای بود که 8 سال پیش از ایشان حمایت کرده بود.

وی ادامه داد: تفکر اصولگرایی از آقای احمدی‌نژاد در سال 84 حمایت کرد. اینکه آقای احمدی‌نژاد گفتند که من اصولگرا نیستم، مباحثی است که باید در حوزه اخلاق رعایت شود.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا جریان اصلاح‌طلب پس از 4 دوره ریاست جمهوری آقای روحانی دستاوردها و ضعف‌های این دولت را می‌پذیرد یا خیر، گفت: کاندیدای حداکثری اصلاح‌طلبان آقای خاتمی بود که امکان حضور ایشان در انتخابات فراهم نشد، بعد از آن هم ما از آقای هاشمی حمایت کردیم که وی نیز رد صلاحیت شدند.

فرامرزیان اضافه کرد: آقای عارف خود را به عنوان اصلاح‌طلب معرفی و آقای روحانی نیز از گفتمان اصلاح‌طلبی استفاده کرد. یعنی رئیس جمهور منتخب دغدغه‌های اصلاح‌طلبان را به عنوان دغدغه‌های اصلی خود دانست و اعتقاد به تغییر رویکرد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان به دنبال مطرح کردن اسم خود نیستند، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان به دنبال تغییر رویکرد هستند و آقای روحانی و آقای عارف دو تن از افرادی بودند که می‌توان دغدغه اصلاح‌طلبان را محقق کنند. البته نقطه‌ای که می‌خواستیم برسیم این نبود ولی فرصتی که در اختیار ما قرار گرفت همین بود بنابراین ما از فرصت استفاده کردیم تا تغییر را محقق کنیم.

دبیر انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران به مواضع آقایان عارف و روحانی در ایام انتخابات اشاره کرد و گفت: صحبت‌ها و مواضع آقای روحانی اصلاح‌طلبانه‌تر از آقای عارف بود و آقای روحانی دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان را به عنوان دغدغه‌های خود معرفی کرد و مردم رغبت بیشتری به گفتمان آقای روحانی داشتند.

فرامرزیان حضور هاشمی و خاتمی، انصراف عارف و گفتمان اصلاح‌طلبی آقای روحانی را 4 عنصر اصلی را‌ی‌آوری رئیس جمهور منتخب برشمرد و اظهار داشت: امروز باید دنبال مطالبات مردم باشیم و این مطالبات همان مطالباتی است که آقای روحانی در ایام کاندیداتوری خود به آنان اشاره و مطرح کرده است.

وی معتقد است که کسانی باید در کابینه دولت یازدهم قرار بگیرند که تفکر رئیس جمهور منتخب را قبول داشته باشند چرا که به گفته وی اگر افراد کابینه با رئیس جمهور منتخب همسو نباشند نمی‌توانند عامل تغییر در جامعه باشند و رویکردها را عوض کند.

وی تاکید کرد: اگر کسی در کابینه قرار بگیرد که اعتقادی به تغییر و تفکرات رئیس جمهور منتخب نداشته باشد، دیدگاهش مغایر مطالبات مردم از آقای روحانی است و بنابراین این افراد موجب عدم پاسخگویی به مطالبات مردم می‌شود.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت که اعتدال در سه مقوله اعتدال، عمل و اقدام معنا می‌شود، بنابراین تفکر حاکم باید مطالبه محور باشد و مطالبات مردم را دنبال کند.

فرامرزیان خاطرنشان کرد: هر دو تفکر اصولگرا و اصلاح‌طلب باید روش معتدلانه را دنبال و حد وسط را رعایت کنند چرا که این شرط موفقیت است.

وی با تاکید بر اینکه اعتدال‌گرایی مقابل اصلاح‌طلبی قرار ندارد، گفت: اصلاح‌طلبی یک رویه است بنابراین معتقد است که حرکت امروز باید بر مبنای توسعه باشد البته در عمل نیز باید معتدلانه عمل کند به گونه‌ای که نه مخالف را تخریب و نه همه حق‌ را به موافق بدهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها