امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26903
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مطصفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم ضیافت افطاری جامعه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مطصفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین که شب گذشته در مسجد دانشگاه امام‌صادق (ع) برگزار شد، به عدم حضور ناطق‌نوری اشاره کرد و اظهار داشت: امیدوار بودیم که ایشان با حضور در این مراسم روزه سکوتشان را می‌شکستند و همراهی و هم نوایی با یارانشان داشتند که البته دارند و جای ایشان خالی است.

وی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را یک موفقیت بزرگ دانست و گفت که خداوند در این انتخابات مسیر دسترسی به مطالبات مردم را برای ما فراهم کرد و این رزق بزرگ را خارج از محاسبات ما به ما عنایت کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: تقوا ، سلامت رفتاری، سلامت ذهنی و فکری و سلامت سیاسی که از آن به تقوای سیاسی تعبیر می‌کنیم موجب شد که این انتخابات یک خروجی خوب، نیکو و ارزشمند داشته باشد.

پورمحمدی با بیان اینکه در انتخابات 92 هیچ‌کس از مرزها عبور نکرد، گفت: در انتخابات امسال حق هیچ کس ضایع نشد و همه بر اصول پای بند بودند و همانطور که رهبری فرمودند رای مردم حق الناس است؛ به حقوق یکدیگر تجاوز نکردیم یعنی حتی حق کسانی را که نظام سیاسی را قبول نداشتند پذیرفتیم و در نتیجه در انتخابات 92 تقوای سیاسی شکل گرفت.

وی معتقد است که در چند سال اخیر در اجرا و پایبندی به اصول دچار افراط و تفریط شده بودیم و در این ایام رهبر عظیم الشان انقلاب اصول فراموش شده را یادآوری کردند و همه گروه‌ها و جریانات سیاسی بر چارچوب‌ها پایند بودند و این یعنی اصولگرایی.

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر این که اصولگرایان باید بیش از دیگر جریانات سیاسی بر حقوق عامه مردم و حقوق اساسی پایبند باشند گفت: در این انتخابات یک عده پیروز نشدند اما دستاورد بزرگ انتخابات آن بود که همه فکر می کنند بهترین اتفاق افتاده است و به خاطر همین موضوع تقوای سیاسی و اجتماعی در جامعه ایجاد شد.

پورمحمدی با بیان این که امروز در شرایط خطیری در کشور و منطقه قرار داریم گفت: امروز جریان سلطه، کفر، استکبار، ضدانسان و ضد عقل در منطقه وجود دارد که در حال آشوب آفرینی و در مناطق مختلف آتش افروزی و فتنه گری است اما آنچه که عجیب است این است که سردمداران ثروت و اشرافیت و شیوخ نیز با این جریان جمع شده اند.

وی افزود: امروز پول این اشرافیت متهجر و سربازان مفت و ارزان در خدمت سلطه جهانی قرار گرفته است و به جان حق طلبان که ما هستیم افتاده اند. بنابراین هنگامی که رهبری تعبیر می کنند که ما در پیچ سخت تاریخی خطیری قرار داریم به خاطر این شرایط است.

پورمحمدی با بیان این که تنها راه پیروزی بر جریان کفر و سلطه، پایداری و یاد خدا بودن است ادامه داد: در مقابل این همه توطئه ها و دشواری ها که مقابل ما قرار دارد خداوند می گوید اگر می خواهید از شر دشمنان نجات پیدا کنید باید از خدا و رسولش پیروی کند و اطاعت از رسول یعنی اطاعت از رهبری.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین با بیان این که باید برای نقد وضعیت موجود  جانب انصاف را رعایت کنیم، افزود: امروز در شرایطی که وضعیت کشور با دستاورد بزرگ و ارزنده انتخابات به ثبات رسیده ما حق داریم دوره گذشته را نقد کنیم اما باید مواظب باشیم که این نقدها به کشمکش ها، سوء ظن ها و اتهام زدن ها تبدیل نشود که اگر این بشود این انتقادها تبدیل به ایجاد فضای یاس و ناامیدی در جامعه خواهد شد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر این که باید بپذیریم فعالیت تشکیلاتی اصولگرایان در انتخابات 92 پیروز نشد، گفت: البته اصلاح‌طلبان هم نمی‌توانند ادعا کنند که محصول تشکیلاتی‌شان در انتخابات پیروز شده است اما چون اصولگرایان در قوای سه گانه و قدرت حضور داشتند باید بدانند که شاید وظیفه خود را به خوبی انجام نداده اند اما باید بپذیریم که این دولت خدمات زیادی داشته و باید شاکر و قدردان آن باشیم.

وی با بیان اینکه همچنین از بزرگ نمایی خدمات دولت هم باید پرهیز کرد گفت: گاهی اوقات آمار و ارقامی به مردم ارائه می شود که گویی در بهشت برین هستیم و یک تصویرسازی رویایی، افراطی در جامعه انجام می دهند که باید از آن نیز پرهیز شود.

پورمحمدی با بیان این که امروز یک سلیقه ای پیروز شده و این سلیقه خواست معتدلین، دلسوزان نظام، جمعی از علما و نخبگان بوده است، اظهارداشت: این سلیقه پیروز حد مشترک مطالبات همه انسان ها و دلسوزان کشور است و ما هم باید تلاش کنیم و این سلیقه مشترک را در مقابل فتنه ها و پیچ تاریخی حفظ کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که امروز وظیفه کمک کردن به این ایده و فکر است گفت: قانون گرایی، تخصص گرایی، مشورت، هماهنگی میان قوا، احترام به همه نیروها مواضع درستی است و منطبق بر اصول اصولگرایی است و می شود گفت محصول فکری ما اصولگرایان در این انتخابات پیروز شده است هر چند که محصول تشکیلاتی ما شکست خورده است.

عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین خطاب به جمع حاضر گفت: در این جلسه مجموع بزرگ دوستان اصولگرایان جمع هستند و بدون شک همه این عزیزان از فعالان و سنگ صبوران انقلابند.

وی افزود: فضای سیاسی ما از جهت قواعد، سنت ها و منش ملتهب و متزلزل و شناور است که باید آن را به حالت ثبات تبدیل کنیم و این مدت که از گردونه سیاست فاصله می گیریم فرصت خوبی برای بازسازی خودمان است که عیوب خودمان را ببینیم و با یک تجربه خوب و توان بهتر و انسجام آینده را ترسیم کنیم و قرار بگذاریم تقوا مبنای حرکتمان باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها