امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26906
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 80
محمد‌علی زلفی‌گل رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعهد، تخصص و ...

محمد‌علی زلفی‌گل رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعهد، تخصص و ولایت مداری باید از اساسی‌ترین ویژگی‌های اعضای کابینه دولت جدید باشد و روحانی باید این ویژگی‌ها را در دستور کار خود برای انتخاب کابینه جدیدش قرار دهد.

وی افزود: داشتن تعهد و تخصص به تنهایی برای حضور در مسئولیت‌های اساسی دولت کافی نیست و عضو کابینه باید این دو را در کنار هم داشته باشد.

زلفی‌گل با تاکید بر ولایت‌مداری و داشتن روحیه جهادی اعضای کابینه، خاطرنشان کرد: عضو کابینه دولت باید از بین نیروهای ولایت‌مدار و انقلابی باشد و روحیه‌ جهادی را در رفتار و کردار خود اثبات کرده باشند.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا در ادامه تصریح کرد: پشت سر گذاشتن سلسله مراتب و با تجربه بودن عضو کابینه دولت نکته بسیار مهمی است و این فرد حتما باید از سربازی به سرداری رسیده و از مقبولیت و مشروعیت لازم برخوردار باشد.

زلفی‌گل همچنین با تاکید بر هماهنگی فکری عضو دولت با رئیس جمهور گفت: هماهنگی فکری عضو کابینه با رئیس جمهور نکته بسیار مهمی است چرا که عدم این هماهنگی در ادامه راه منجر به حواشی می‌شود که به نفع کشور و نظام نیست.

وی اعتدال‌گرایی را مسئله‌ای تاثیرگذار بر روند اجرایی دولت معرفی کرد و در این باره گفت: اعتدال‌گرایی به معنای دوری از افراط و تفریط است و این تعادل‌گرایی تاثیر ویژه‌ای در موفقیت کابینه دارد. گاهی افراط و تفریط منجر به حذف بخش اعظمی از پتانسیل جامعه می‌شود و این مسئله ضرر گزافی بر گردن نظام و جامعه خواهد گذاشت. بنابراین اعتدال باید سرلوحه کار اعضای کابینه قرار بگیرد و در این راه تنها نفع نظام باید مورد توجه باشد.

 زلفی‌گل در پایان با توصیه به نمایندگان مجلس برای بررسی شرایط کابینه معرفی شده به صحن مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم باید بر همه چیز جز نفع نظام و کشور چشم ببندند و شایسته سالاری و ولایت مداری را اصلی‌ترین معیار برای تایید اعضای کابینه در نظر بگیرند.

 

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها