امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2691
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 129
رحیم ممبینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اجازه انتشار اوراق مشارکت ارزی گفت: پینشهاد دولت ...

رحیم ممبینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اجازه انتشار اوراق مشارکت ارزی گفت: پینشهاد دولت مبنی بر اجازه انتشار 10 میلیارد دلار اوراق مشارکت ارزی و صکوک توسط وزارت نفت، در کمیسیون تلفیق به تصویب نمایندگان رسید.

وی گفت: همچنین علاوه بر آن به بانک مرکزی اجازه داده شد 10 میلیارد دیگر خط اعتباری با تعهد و تضمین وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری در نفت و گاز در نظر گیرد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: با تصویب نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق، دولت از طریق وزارت نفت اجازه خواهد داشت در سال 92 رقم معادل 10 میلیارد دلار اوراق مشارکت ارزی یا صکوک نفتی برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت با اولویت میادین مشترک منتشر کند.

وی افزود: اولویت اوراق مشارکت نفتی حوزه‌های مشترک نفت و گاز خواهد بود که در بند  11-3 لایحه بودجه 92 ذکر شده است.

ممبینی افزود:‌ همچنین با تصویب اعضای کمیسیون تلفیق به دولت اجازه داده شد به ازای فروش هر متر مکعب گاز مصرفی در کشور 100 ریال برای گازرسانی به روستاها بودجه اختصاص دهد.

وی گفت: سال گذشته در قانون بودجه این رقم 50 ریال بود که معادل ریالی آن در مجموع حدود 800 میلیارد تومان شد، اما امسال دولت رقم 75 ریال در لایحه بودجه پیشنهاد کرده بود که نمایندگان در صحن تلفیق با رقم 100 ریال موافقت کردند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود امسال معادل هزار و 600 میلیارد تومان از طرف شرکت ملی گاز ایران برای گاز رسانی به روستاها هزینه شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها