امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26914
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حبیب‌الله بوربور در نخستین گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان کشور برای که تأمین سهم اورده مسکن معلولان در هتل فردوسی و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حبیب‌الله بوربور در نخستین گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان کشور برای که تأمین سهم اورده مسکن معلولان در هتل فردوسی و با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مدیران بهزیستی و همچنین خیرین برگزار شد، اظهار داشت:‌ جامعه خیرین حامی معلولان کشور در یک سال گذشته اقدامات قابل توجهی را در بخش مسکن انجام داده است.

وی تصریح کرد:‌ در یک سال گذشته ساخت 26 هزار واحد مسکونی از سوی جامعه خیرین حامی معلولان کشور در دستور کار قرار گرفته است که از این تعداد تا به امروز 8 هزار واحد تحویل شده که یک هزار و 500 واحد از این مجموعه به مددجویان بهزیستی واگذار شده است.

رئیس هیئت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور بیان داشت: یکی از برنامه‌های این تشکل در ماه مبارک رمضان احداث یک هزار واحد مسکونی ویژه معلولان است.

بوربور با تأکید براینکه معلولان نیاز به ترحم ندارند بلکه باید مورد احترام قرار گیرند، گفت: افرادی که از معلولان نگهداری می‌کنند افرادی ارزشمند هستند.

به گزارش فارس در ادامه این مراسم هاشم سلیم آشتیانی عضو هیئت امنای جامعه خیرین حامی معلولان کشور اظهار داشت: هم‌اکنون سه میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد حدود 3 هزار خانواده بالای 3 تا 7 معلول فاقد مسکن هستند.

وی تصریح کرد: جامعه خیرین معلولان حامی کشور بنا دارد برای سه هزار خانواده بالای 3 الی 7 معلول مسکن ساخته و در اختیار این گروه از جامعه قرار دهد.

سلیم آشتیانی اظهار امیدواری کرد با کمک خیرین به سرعت این تعداد واحد ساخته و در اختیار معلولان تحت پوشش بهزیستی قرار گیرد تا این افراد بتوانند با دغدغه کمتری زندگی خود را ادامه دهند.

وی بیان داشت: با توافقی که از سوی جامعه خیرین معلولان حامی کشور با سازمان بهزیستی انجام گرفته قرار است بخشی از هزینه ساخت مسکن معلولان از سوی خیرین و بخشی از بهزیستی و بخش دیگر نیز از سوی مددجو و وامی که دریافت می‌کند، تأمین می‌شود.

عضو هیئت امنای جامعه خیرین حامی معلولان کشور افزود: راه‌اندازی مراکز جامع توانبخشی جامعه آرمان و شایان در غرب تهران یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی جامعه خیرین حامی معلولان کشور بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار