امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26918
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 83
 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همایون هاشمی در مراسم گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان کشور که برای تأمین سهم آورده مسکن معلولان در هتل فردوسی برگزار ...

 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همایون هاشمی در مراسم گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان کشور که برای تأمین سهم آورده مسکن معلولان در هتل فردوسی برگزار شد، اظهار داشت: از سال گذشته که به همت تعدادی از خیرین این تشکل شکل گرفت اقدامات خوبی برای حمایت از معلولان تحت پوشش بهزیستی انجام شد.

وی تصریح کرد:‌ مطمئناً اگر خیرین در عرصه‌های مختلف حضور پیدا نکنند دولت‌ها نیز به دلیل محدود بودن اعتبارات نمی‌توانند اقدامات قابل توجهی را انجام دهند به همین خاطر حضور خیرین برای کمک به نیازمندان ضروری است.

هاشمی بیان داشت: با تشکیل جامعه خیرین حامی معلولان کشور از سال گذشته تحولات خوبی در بخش مسکن معلولان صورت گرفته است ضمن اینکه با حمایت خیرین قرار است بزرگترین هتل ویژه معلولان در مشهدالرضا و در کنار بارگاه ملکوتی ثامن‌الائمه ساخته شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: ساخت کلینک‌های تخصصی و ارائه خدمات به معلولان و مددجویان یکی دیگر از برنامه‌های جامعه خیرین حامی معلولان کشور است به طوری که قرار است در چهار نقطه از تهران این مراکز راه‌‌اندازی شوند.

هاشمی در ادامه در خصوص واگذاری 40 هزار واحد مسکونی به معلولان تحت پوشش بهزیستی گفت: به‌ زودی این تعداد واحد با حمایت خیرین واگذار خواهد شد.

وی افزود: سازمان بهزیستی به دنبال  افزایش انجمن‌های مختلف برای حمایت از مددجویان است به طوری که در یکسال گذشته بنیاد خیریه یاران برکت مهر با محوریت جمعی از هنرمندان تشکیل شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: هم‌اکنون 3 میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند که امسال تعداد این افراد به 4 میلیون نفر خواهد رسید و در واقع 800 هزار نفری که پشت نوبت برای دریافت خدمات هستند به جامعه هدف بهزیستی اضافه می‌شوند.

هاشمی تأکید کرد: سه فعالیت مهم در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفته که از آن جمله می‌توان به بخش اشتغال، مسکن و حمایت‌های بیمه‌ای از جامعه هدف اشاره کرد ضمن اینکه هدف گذاری ما در ایام ماه مبارک رمضان جمع آوری بیش از 80 میلیارد تومان از سوی خیرین است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها