امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26929
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران تن از شهروندان اسپانیا شب گذشته با برگزاری تظاهراتی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران تن از شهروندان اسپانیا شب گذشته با برگزاری تظاهراتی در مادرید خواستار استعفای دولت شدند. این تظاهرات آرام کمی بعد به دنبال درگیری نیروهای پلیس با شرکت‌کنندگان به خشونت گرایید و شماری نیز دستگیر و زخمی شدند.

این تظاهرات در اعتراض به فساد مالی دولت برگزار شد و دست کم 11 نفر به شدت مجروح شده‌اند. تظاهرات‌کنندگان با تجمع در برابر مقر اصلی حزب «مردم» خواستار استعفای «ماریانو راخوی» نخست‌وزیر این کشور شدند. بارسلونا نیز دیگر شهر اسپانیا بود که معترضان به دولت در آن تظاهرات برگزار کردند.

کمی قبل از نیمه شب بود که معترضان و نیروهای پلیس با هم درگیر شدند. یکی از عکاسان آسوشیتدپرس اعلام کرد که فردی را با صورت خونی دیده است. در حالی که پلیس برای سرکوب مردم از باتون استفاده کرده است و 2 نفر نیز دستگیر شدند.

در پی اعتراف «لوئیس بارسناس» خزانه دار سابق حزب حاکم درباره اعطای مبالغ هنگفت از خزانه این کشور به اعضای این حزب، اتحادیه‌های کاری فراخوان برگزاری این تظاهرات را داده بودند.

انتهای‌پیام/ص

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها