امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26930
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط به نقل از برخی منابع آگاه در فرانسه نوشت که «احمد داوود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط به نقل از برخی منابع آگاه در فرانسه نوشت که «احمد داوود اوغلو» در تلاش است تا 27 عضو اتحادیه اروپا را به سمت اتخاذ مواضع شدیدتر علیه قاهره به خاطر کودتا علیه مرسی، سوق دهد.

این منابع گفتند که اطلاعات بدست آمده، نشان می‌دهد که داود اوغلو همتایان اروپایی خود را تحت فشار قرار داده تا مواضعی متفاوت نسبت به آنچه در گذشته بود در قبال مصر اتخاذ نمایند و از دیدگاه آنکارا مواضع کنونی اروپا «همدستی» با نظام جدید مصر است و در همین راستا داود اوغلو سعی کرد با تهیه سند محکومیت حوادث قاهره از همتایان اروپایی خود بخواهد که این سند را امضا کنند.

به گفته این منابع، پاریس و لندن و دیگر کشورهای اروپایی با این درخواست داود اوغلو مخالفت کرده و گفتند که اروپا هرگز مواضع خود را در قبال آنچه در مصر رخ داد، تغییر نخواهد داد زیرا نسخه مرسی دیگر پیچیده شده و مهم این است که به آینده توجه داشت و برای برگزاری انتخابات آینده و تعدیل قانون اساسی به منظور دستیابی به مشروعیت جدید ، به سرعت اقدام کرد و برای همکاری با مسئولان جدید و یاری آنها جهت تحقق این اهداف اعلام آمادگی کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها