امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2694
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 155
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: به دنبال آن هستیم تا از اردیبهشت‌ماه سال جاری، ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: به دنبال آن هستیم تا از اردیبهشت‌ماه سال جاری، ممنوعیت‌ها به محدودیت تغییر یافته و کالاهای اولویت دهم نیز ارز مبادله‌ای دریافت کنند.

وی در واکنش به این سوال که از چه تاریخی این اتفاق رخ می‌دهد، گفت: فعلاً در حال بررسی هستیم اما مطمئن باشید از اردیبهشت‌ماه این موضوع را اعلام می‌کنیم.

رئیس کل سازمان توسعه و تجارت در پاسخ به این سوال که محدودیتها به چه شکلی خواهند بود، اظهارداشت: در اعمال محدودیت برای کالاهای اولویت دهم سعی می‌کنیم از اهرم افزایش تعرفه استفاده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه تعرفه‌ها تا چه حد افزایش پیدا می‌کند، گفت: با توجه به دقت کارشناسان در تعیین تعرفه‌های گروه دهم در کتاب تعرفه سال 92 به نظر می‌رسد تعرفه کالاهای اولویت دهم در حدود کتاب تعرفه سال 92 باشند.

وی افزود: میانگین تعرفه‌ها در کتاب تعرفه سال 92 بین 13 تا 15 درصد است اما میانگین تعرفه در کالاهای اولویت دهم بالاتر از این است.

حمید صافدل گفت: بین 1700 تا 1800 کالا در اولویت دهم قرار دارند و پس از آزادسازی ممنوعیت آنها همه کالاهای اولویت دهم مثل 9 اولویت دیگر ارز مبادله‌ای دریافت می‌کنند.
 
بر اساس این گزارش کالاهای لوکس مانند خودروهای بالای 2500 سی‌سی، لوازم آرایشی و ...در اولویت آخر واردات برای پرداخت ارز دولتی قرار دارند که با حذف ارز مرجع همان ارز مرکز مبادلات است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار