امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26942
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 111
امیر محمد مسجدی دبیر سیاسی اتحادیه اول تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

امیر محمد مسجدی دبیر سیاسی اتحادیه اول تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون ویژگی‌های وزرای کابینه دولت یازدهم، اظهار داشت: وزرای مورد نظر دولت آینده حتما نباید حزبی باشند و نگاه نزدیک به دولت و شخص روحانی داشته باشند.

وی افزود: در انتخاب وزرا، روابط نباید جای ضوابط را بگیرد و روحانی باید در این خصوص نگاه فراجناحی داشته باشد. یک وزیر باید التزام و اعتقاد به ولایت داشته باشد و بتواند منویات رهبری را در وزارتخانه پیاده کند.

به گفته وی، وزرا باید با سابقه کار اجرایی قوی وارد وزارتخانه شوند و نه اینکه با لابی‌گری بتوانند متصدی وزارتخانه شوند چراکه اگر روابط جای ضوابط را بگیرد، دیگر افراد شایسته وارد وزارتخانه‌ها نخواهند شد.

مسجدی با تاکید بر اینکه روحانی باید بدنبال وزرایی باشد که کم حاشیه و بدنبال خدمت به مردم باشند، تصریح کرد: باید چرخش قدرت در وزارتخانه‌ها صورت گیرد و نیروهای تازه و جوان وارد وزارتخانه شوند چراکه با این وضعیت هم فساد کمتر خواهد شد و هم چرخ آن وزارتخانه قوی‌تر خواهد چرخید. به گفته وی همچنین نباید همان وزرای 8 و یا 16 سال قبل را دوباره روی کار آورد چراکه تازگی و طراوت و انگیزه به اندازه کافی در آنان وجود نخواهد داشت.

وظایف نمایندگان در رأی اعتماد دادن به وزرا، موضوع دیگری بود که دبیر سیاسی اتحادیه اول تشکل دانشگاه آزاد به آن اشاره کرد و گفت: نمایندگان نیز باید ملاک‌های مطرح شده برای وزرا را در اولویت قرار دهند. نمایندگان مجلس باید با دقت در بررسی پیشینه وزرا، در رأی اعتماد دادن به جناح‌بندی‌های حزبی توجه نکنند و به شایستگی افراد توجه داشته باشند. همچنین نباید افرادی که مورد گلایه رهبری قرار گرفته‌اند اجازه ورود به کابینه یازدهم را پیدا کنند.

وی تصریح کرد: ما در سال 76 با کلمه اصلاحات روبرو شدیم اما واکنش افراد افراطی نسبت به آن باعث شد این واژه مظلوم واقع شود. دراین خصوص اصلاح‌طلبان بجای اینکه این کلمه را در دیدگاه‌ها اجرا کنند، در اصول پیاده کردند که مورد پسند مردم نبود.

 به گفته وی، اصلاح طلبان تعریف خاصی از این واژه ارائه نکردند تا افراطیون این طیف به همین بهانه تیشه به ریشه اصول انقلاب، نظام و مردم بزنند که در این راه تلاش کردند تا از خود خاتمی نیز عبور کنند.

مسجدی در همین رابطه ادامه داد: روحانی نیز به همین خاطر باید اعتدال‌گرایی را تبیین کند و در همین راستا دبیرخانه اعتدال‌گرایی ایجاد کند و در هر مسئله‌ای اعتدال‌گرایی را بیان کند تا مانند دیگر شعارها مورد ظلم واقع نشود.

دبیر سیاسی اتحادیه اول تشکل دانشگاه آزاد در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اعتدال‌گرایی بدین معنی نیست که ما با ابرقدرت‌ها تعامل داشته باشیم و در درون کشور هم دیگر جریانات را افراطی بدانیم، بلکه استفاده از تمامی ظرفیت‌های انقلاب در راستای اعتلای انقلاب اسلامی معنای اعتدال‌گرایی خواهد بود. البته اعتدال‌گرایی را مقام معظم رهبری بیشتر از دیگران تاکید دارند که نمونه آن مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها