امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26948
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 189
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، کورش پرند پنج‌شنبه شب در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، کورش پرند پنج‌شنبه شب در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کردستان اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای در تعامل با 70 کشور جهان و با همکاری دستگاه‌های مرتبط برای نخستین بار برای مرتبط کردن آموزش‌های رسمی و غیررسمی در کشور، نظام آموزش جامع مهارت و فناوری را طراحی و تدوین کرده است.

به گفته وی، این نظام آموزشی شامل سه زیر نظام آموزش مهارت و فناوری، شرایط احراز اشتغال و نظام صلاحیت حرفه‌ای است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور راهبردی مهارت و فناوری را حضور موثر در عرصه‌های بین‌المللی دانست و  تصریح کرد: دیپلماسی مهارت در فضای تحریم‌ها راهگشای تعاملات بین‌المللی است و این رویکرد در کشور و در عرصه جهانی مورد تائید و پذیرش است.

پرند با بیان اینکه این راهبرد 3 سیاست مهم را دنبال می‌کند، افزایش قابلیت حضور در عرصه‌های بین‌المللی، ارتقاء جایگاه ایران در مسابقات بین‌المللی مهارت و اعتباربخشی به آموزش‌های سازمان در عرصه‌های بین‌المللی را مهمترین سیاست تعیین‌شده در این راهبرد برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تکیه بر گفتمان دیپلماسی مهارت کار خود را در راستای تعامل با کشورها آغاز کرده و تبعات خوب این مهم را در آینده شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه ما به افزایش قابلیت حضور در عرصه‌های بین‌المللی اعتقاد داریم، گفت: بهترین راهکار برای موفقیت در هرگونه اقدام و کار فرهنگی، سیاسی و اقتصادی که بخواهیم در کشورهای دنیا انجام دهیم تکیه بر بحث آموزش است.

پرند افزود: از طریق دیپلماسی مهارت در فضای تحریم‌ها بدون ایجاد کوچکترین حساسیتی می‌توانیم ارتباط خود را در حوزه‌های جهانی گسترش دهیم.

به گفته وی، در پس بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بحث‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نهفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه کشور و اقلیم عراق یکی از فرصت‌های خوبی است که در این زمینه می‌خواهیم از آن استفاده کنیم، افزود: اقلیم کردستان عراق فرصت خوبی برای توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای است.

پرند خاطرنشان کرد: مشترکات زیادی بین کشور ایران و عراق وجود دارد که در بحث دیپلماسی مهارتی می‌تواند ظرفیت و بستر مناسبی برای استان‌ کردستان باشد.

وی به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی به 90 مربی عراقی در خرداد ماه امسال طی دو مرحله اشاره کرد و گفت: برگزاری این دوره‌های آموزشی برای مربیان عراقی موجب تحکیم روابط ایران و عراق می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از راه‌اندازی مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در خارج کشور خبر داد و گفت: تاکنون مجوز راه‌اندازی 40 مرکز آزاد را در خارج کشور صادر کرده‌ایم و این مهم با توجه به بستر و ظرفیت‌های که وجود دارد گسترش خواهد یافت.

پرند تصریح کرد: با توجه به قابلیت‌های ویژه سازمان، امتیاز سرگروهی آموزش‌های مجازی و شبیه‌سازی در میان کشورهای مسلمان و آموزش مربیان کشورهای جهان اسلام به کشور ما واگذار شده است.

وی در پایان به راه‌اندازی شبکه‌های ملی مهارت اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این شبکه‌ها ارتباط همزمان با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای و وزارت آموزش و پرورش محقق می‌شود.
انتهای پیام/79002/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها