امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26953
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدحسن طریقت منفرد شب گذشته در نشست نخبگان و دست‌اندرکاران آموزشی وزارت بهداشت گفت:‌ در آیین‌نامه شورای انقلاب ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدحسن طریقت منفرد شب گذشته در نشست نخبگان و دست‌اندرکاران آموزشی وزارت بهداشت گفت:‌ در آیین‌نامه شورای انقلاب فرهنگی برای اساتید در وظایف آموزشی و تحقیقاتی پیش‌‌بینی شده در حالی که در وزارت بهداشت قسمت اعظم وظایف این اساتید در مراکز بهداشتی و درمانی به بهترین مراکز ما از نوع آموزشی تعریف شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ این مراکز آموزشی که در رفع نیاز مردم در زمینه بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند در حال حاضر خللی در ارائه خدمات ایجاد شده و برخی اساتید احساس وظیفه نمی‌کنند که در کنار وظایف آموزشی به درمان نیز توجه کنند.

وزیر بهداشت گفت:‌ به همین دلیل آیین‌نامه تغییراتی در دست اجرا دارد تا نقش اساتید را در مراکز درمانی آموزشی بیشتر دیده و در نحوه ارتقای آنها لحاظ شود.

طریقت منفرد ادامه داد: مراکز آموزشی کیفی‌ترین، اخلاقی‌ترین و منضبط‌ترین مراکز درمانی هستند چرا که در مراکز درمانی که صرفاً به درمان می‌پردازند متخصصان و پزشکان هر کاری را که می‌خواهند می‌توانند انجام دهند.

وی افزود: اما در مراکز آموزشی وجود فراگیران و انترن‌ها باعث می‌شود تا ضوابط اصول اخلاقی رعایت شود.

طریقت منفرد گفت: ما باید مانند کشورهای پیش‌رو تحت عنوان آموزش، مجاز نباشیم کوچکترین عارضه‌ای را به بیمار تحمیل کنیم.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم روند آموزشی در راستای کرامت بیماران قرار گیرد و انسان‌محور و بیمار محور باشند و به بهانه آموزش عارضه‌ای را برای بیمار به وجود نیاورد.

وی افزود: باید آموزش دانشجویان و فراگیران در حضور افراد ذی‌صلاح انجام شود تا کرامت بیماران حفظ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها