امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26957
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس حجت‌الاسلام شهاب مرادی شب گذشته در نشست نخبگان و دست‌اندرکاران آموزشی وزارت بهداشت که در سالن همایش‌های رازی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس حجت‌الاسلام شهاب مرادی شب گذشته در نشست نخبگان و دست‌اندرکاران آموزشی وزارت بهداشت که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: پزشکان نزدیک‌ترین کار را به طیف روحانیون دارند که البته در گذشته این نزدیکی زیاد بود اما امروز در مورد اخلاق پزشکی دغدغه‌هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: بحث رایج خطاهای پزشکی و درمانی در کشور مانند سایر کشورها اعلام نمی‌شود این یا به این دلیل است که کشورهای دیگر آمار خطا را شفاف می‌گویند یا اطبای ما دقیق هستند.

حجت‌الاسلام مرادی گفت: بحث اخلاق پزشکی بسیار اهمیت دارد و باید آثار دین‌داری برجای بگذارد مانند تجاری که در سال‌های گذشته در بازار برای پایداری دین فعالیت می‌کردند.

وی ادامه داد: ‌ملاک شناخت بازاری‌ها در گذشته دینداری بود اما امروز زوایه‌‌ای باز شده که از رفت و آمد تجار ما به کشورهای دیگر یادگارهایی مانند مسجد هامبورگ دیگر به جای نمی‌ماند.

این کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: این اتفاق در دانشجویان وزرات بهداشت نیز وجود دارد. حس طبابت تغییر کرده است و نسبت به آینده احساس نگرانی بیشتری وجود دارد.

حجت‌الاسلام مرادی همچنین در پایان این مراسم با تکریم نقش زن و جایگاه حضرت خدیجه (س)‌ گفت:‌ استفاده از نام این بانوی بزرگ اسلام در جامعه کم شده است و بر سر در دانشگاه‌ها، مراکز و مساجد و حتی در شخصیت‌های رسانه‌ای وجود ندارد.

وی گفت: ‌در سال‌های گذشته رتبه نامگذاری خدیجه در جایگاه سیصد و سی و چهارمین اسم بود در حالی که این نام را رسول خدا بیش از همه اسامی دوست داشت و اولین فردی بود که نماز خواند و پیامبر را تصدیق کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها